Baza zdjęć wydziału
Informacje - opłaty
Ogłoszenia - akcje
System Wsparcia
Baza o studentach
Przydatne strony
Baza zdjęć wydziału
Informacje - opłaty
Ogłoszenia - akcje
System Wsparcia
Baza o studentach
Przydatne strony
Na podstawie decyzji Nr 15/RKR/2014 z dnia 27 lutego 2014r. Rektora Wojskowej Akademii Technicznej, oraz uchwały Nr 59/WAT/2014 Senatu Wojskowej Akademii Technicznej z dnia 27 listopada 2014r. czesne za semestr w roku akad. 2014/2015 student jest zobowiązany wnieść jednorazowo przed rozpoczęciem semestru.
czytaj więcej...Informujemy, że studenci i wykładowcy WIG, mogą założyć w CCP swoje konto, spełniając odpowiednie kryteria rejestracji, czyli podać w formularzu rejestracyjnym prawidłowe dane. Cały prawidłowy proces rejestracji został opisany w linku menu POMOC CENTRUM.
czytaj więcej...Od 01.07.2023 roku obowiązuje nowy harmonogram pracy Dziekanatu Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji. Szczegółowy harmonogram podajemy poniżej.
czytaj więcej...Uwaga studenci, doktoranci, absolwenci.
Komisja Rekrutacyjna programu Erasmus +
Informujemy, że do 26.10.2018 r. w budynku nr 100 w pokoju nr 88 przyjmujemy dokumenty aplikacyjne na wyjazd w ramach programu Erasmus+ na studia w roku w semestrze letnim w roku akademickim 2018/2019 i praktykę w roku akademickim 2018/2019.
Porozumienie zostało zawarte w dniu 16.12.2016 r. w Warszawie pomiędzy: Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego reprezentowaną przez: prof. dr. hab. inż. Adama Stolarskiego - Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, a Wydawnictwem SIGMA-NOT Sp. z o. o., wydawcą miesięcznika Materiały Budowlane, reprezentowanym przez: Krystynę Wiśniewską - Pełnomocnika Zarządu, Redaktor Naczelną miesięcznika Materiały Budowlane w sprawie wzajemnej współpracy.
czytaj więcej...Warszawskie Centrum Postępu Techniczno-Organizacyjnego Budownictwa współpracuje z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. W dniu 13.03.2014 odbyło się spotkanie sygnatariuszy umowy ramowej o współpracy między Warszawskim Centrum Postępu Techniczno-Organizacyjnego Budownictwa WACETOB i Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji. Spotkaniu przewodniczył Dziekan WIG prof. dr hab. inż. Ireneusz Winnicki. WACETOB reprezentowali: prezes dr inż. Olgierd Sielewicz i dr inż. Tomasz Wojtkiewicz. W dyskusji uczestniczyli również prof. dr hab. inż. Adam Stolarski, dr hab. inż. Zbigniew Szcześniak – dyrektor Instytutu Inżynierii Lądowej WIG oraz dr hab. inż. Wojciech Dornowski – kierownik Zakładu Inżynierii Wojskowej.
czytaj więcej...10 czerwca 2011r. w siedzibie GEODETY odbyło się podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie a redakcją miesięcznika. Umowa dotyczy współpracy w zakresie wymiany doświadczeń, a także konsultacji dydaktycznych i naukowych w zakresie szeroko pojętej geodezji i kartografii. Obejmie między innymi popularyzację osiągnięć Wydziału na łamach GEODETY i portalu Geoforum.pl oraz promowanie czasopisma wśród nauczycieli i studentów WAT.
Umowa współpracy pomiędzy Leica Geosystems a Akademią została podpisana w dniu 23.02.2007. Z ramienia Leica podpisywał dyrektor zarządzający - Pan Dariusz Skiba. Na spotkaniu byli: dziekan WIG prof. Ireneusz Winnicki, prodziekan dr hab.inż. Mariusz Figurski oraz Szef Katedry Geodezji dr hab.inż. Andrzej Klewski. Leica Geosystems oferuje szeroki zakres produktów, rozwiązań oraz usług dla wielu różnych branż, w szczególności w zakresie technik pomiarów geodezyjnych, a jednocześnie Akademia zainteresowana jest wdrażaniem tych rozwiązań do procesu dydaktycznego i badawczego.
czytaj więcej...W dziale tym zamieszczane będą ogłoszenia o pracy dla praktykantów, stażystów i specjalistów w dziedzinie budownictwa i geodezji. Osoby prywatne i firmy mogą zamieszczać tutaj swoje ogłoszenia. W tym celu prosi się zainteresowane osoby o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny (+48) 261-83-74-21 z administratorem systemu w dniach roboczych od godz. 9.00-16.00. W treść e-mail należy podać wszelkie niezbędne dane merytoryczne i kontaktowe o ofercie pracy.
czytaj więcej...CYPE, wiodąca hiszpańska firma z 40-letnim doświadczeniem z siedzibą w Alicante, tworząca oprogramowanie dla architektury, inżynierii i budownictwa poszukuje pracowników.
czytaj więcej...STB BUDOWNICTWO jest spółką wykonawczą działającą w ramach grupy firm pod parasolem STB KONCEPT. Zajmuje się generalnym wykonawstwem projektów inwestycyjnych sklepów wielkopowierzchniowych oraz parków handlowych.
czytaj więcej...STB BUDOWNICTWO jest spółką wykonawczą działającą w ramach grupy firm pod parasolem STB KONCEPT. Zajmuje się generalnym wykonawstwem projektów inwestycyjnych sklepów wielkopowierzchniowych oraz parków handlowych.
czytaj więcej...INFORMACJA FINANSOWA DLA STUDENTÓW WIG
Wniosek zeskanowany wraz z własnoręcznym podpisem studenta można wysłać mailowo na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w punkcie podawczym/portierni w bud.58
OPŁATY CZESNEGO ZA SEMESTR LETNIM W ROKU AKADEMICKIM 2024-2025
Opłatę za studia (czesne), jak i wszelkie pozostałe opłaty studenci dokonują na swoje indywidualne konto studenckie dostępne w systemie USOS.
Opłaty za semestr na kontach studentów w USOS-ie będą widoczne do 15.03.2025 r. (po zakończeniu semestru zimowego i po utworzeniu grup na semestr letni)
Studenci mogą składać wnioski o rozłożenie płatności na raty do dnia 15.03.2025 r.
Harmonogram ratalny będzie widoczny na koncie studenta po 20.03.2025 r.
Po tym terminie wnioski nie będą przyjmowane.
Wnioski należy składać osobiście w biurze podawczym wydziału lub wysyłając skan z własnoręcznym podpisem pocztą elektroniczną na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zobacz wszystkie załączniki (zarządzenia i decyzje) dotyczące opłat wydziałowych klikając na link poniżej.
folder Opłaty wydziałowe - zarządzenia i decyzje
Pozostałe uwagi
Wojskowa Akademia Techniczna została powołana ustawą z 22 marca 1951.
W dniu 1 października 1951 roku do zajęć przystąpiło 700 słuchaczy na pięciu fakultetach, z których jeden, Fakultet Wojsk Inżynieryjnych był protoplastą obecnego Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji. Powołano go na zapotrzebowanie wojsk inżynieryjnych i służby komunikacji wojskowej. Mieli być na nim szkoleni specjaliści inżynierowie - dowódcy, inżynierowie - saperzy oraz inżynierowie - eksploatatorzy sprzętu i techniki wojskowej.
W następnych latach Siły Zbrojne zwiększyły zadania i rozszerzyły zakres potrzeb. Zaczęto prowadzić szkolenie specjalistów dla wojsk lotniczych oraz służby inżynieryjno - budowlanej i topograficznej WP.
Szkolenie prowadzono na kilku specjalnościach: inżynieria wojskowa (czyli saperzy), instalacje budowlane, elektroenergetyka wojskowa. Pierwsze lata pracy Fakultetu były trudno. Na kadrę spadł obowiązek przygotowania od podstaw całego procesu szkolenia oraz bazy szkoleniowej i laboratoryjnej. Dbano również o podnoszenie kwalifikacji kadry dydaktycznej i inżynieryjno - technicznej.
W 1958 roku Fakultet Wojsk Inżynieryjnych przekształcono w Wydział Inżynieryjno-Saperski Fakultetu Wojsk Pancernych, Samochodowych i Inżynieryjnych. Okres ten charakteryzował się dynamicznym rozwojem dydaktyki, uruchamianiem bazy laboratoryjnej, kształtowaniem nowych specjalności, tworzeniem zespołów naukowo - badawczych i dydaktycznych.
Następnie, w roku 1962 powstaje Wydział Inżynierii Wojskowej i Geodezji, który w roku 1979 przekształca się w Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji. Utworzona struktura sprzyjała tworzeniu się zespołów naukowych podejmujących w szerszym zakresie prowadzenie prac naukowo-badawczych zarówno teoretycznych jak i praktycznych, użytecznych dla wojsk. Wzrósł poziom kształcenia i prestiż wydziału.
Jego struktura zmieniła się. W grudniu 1994 roku w wyniku połączenia wydziałów: Inżynierii Lądowej i Geodezji oraz Chemii i Fizyki Technicznej powstał Wydział Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej.
Wydział Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej kształcił, w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, studentów na kierunkach: budownictwo, geodezja i kartografia, chemia, inżynieria materiałowa oraz fizyka techniczna. Początkowo kształcenie prowadzono wyłącznie na potrzeby MON, jednak w ostatnich latach studia na Wydziale Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej podejmowały także osoby cywilne. Najpierw w trybie niestacjonarnym, a począwszy od roku akademickiego 2002/2003 również w trybie stacjonarnym.
1 września 2006 na mocy uchwały Senatu Wojskowej Akademii Technicznej Nr 63/II/2006 z dnia 18 maja 2006 roku Wydział Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej zostaje przekształcony z powrotem na dwa wydziały i następuje powrót do sytuacji z przed roku 1994.
Obecnie na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji studiuje ponad 1000 studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Najzdolniejsi studenci maja możliwość kształcenia się według indywidualnych programów studiów, oraz korzystać z wymiany międzynarodowej w ramach programu edukacyjnego SOCRATES.
W Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji zatrudnionych jest prawie 100 nauczycieli akademickich. Umożliwia to, poza działalnością dydaktyczną, prowadzenie badań naukowych na wysokim poziomie.
Prace badawcze są finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Unię Europejską.
O poziomie naukowym badań realizowanych w wydziale świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Naukowcy z wydziału w celu prezentacji wiedzy i osiągnięć są też zapraszani przez liczące się światowe ośrodki. Dzięki temu Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji współpracuje naukowo z wieloma ośrodkami krajowymi i zagranicznymi. Wyniki prac badawczych znajdują także zastosowanie w Siłach Zbrojnych RP.