Baza zdjęć wydziału
Informacje - opłaty
Ogłoszenia - akcje
System Wsparcia
Baza o studentach
Przydatne strony
Baza zdjęć wydziału
Informacje - opłaty
Ogłoszenia - akcje
System Wsparcia
Baza o studentach
Przydatne strony
Na podstawie decyzji Nr 15/RKR/2014 z dnia 27 lutego 2014r. Rektora Wojskowej Akademii Technicznej, oraz uchwały Nr 59/WAT/2014 Senatu Wojskowej Akademii Technicznej z dnia 27 listopada 2014r. czesne za semestr w roku akad. 2014/2015 student jest zobowiązany wnieść jednorazowo przed rozpoczęciem semestru.
czytaj więcej...Informujemy, że studenci i wykładowcy WIG, mogą założyć w CCP swoje konto, spełniając odpowiednie kryteria rejestracji, czyli podać w formularzu rejestracyjnym prawidłowe dane. Cały prawidłowy proces rejestracji został opisany w linku menu POMOC CENTRUM.
czytaj więcej...Od 01.07.2023 roku obowiązuje nowy harmonogram pracy Dziekanatu Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji. Szczegółowy harmonogram podajemy poniżej.
czytaj więcej...Uwaga studenci, doktoranci, absolwenci.
Komisja Rekrutacyjna programu Erasmus +
Informujemy, że do 26.10.2018 r. w budynku nr 100 w pokoju nr 88 przyjmujemy dokumenty aplikacyjne na wyjazd w ramach programu Erasmus+ na studia w roku w semestrze letnim w roku akademickim 2018/2019 i praktykę w roku akademickim 2018/2019.
Porozumienie zostało zawarte w dniu 16.12.2016 r. w Warszawie pomiędzy: Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego reprezentowaną przez: prof. dr. hab. inż. Adama Stolarskiego - Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, a Wydawnictwem SIGMA-NOT Sp. z o. o., wydawcą miesięcznika Materiały Budowlane, reprezentowanym przez: Krystynę Wiśniewską - Pełnomocnika Zarządu, Redaktor Naczelną miesięcznika Materiały Budowlane w sprawie wzajemnej współpracy.
czytaj więcej...Warszawskie Centrum Postępu Techniczno-Organizacyjnego Budownictwa współpracuje z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. W dniu 13.03.2014 odbyło się spotkanie sygnatariuszy umowy ramowej o współpracy między Warszawskim Centrum Postępu Techniczno-Organizacyjnego Budownictwa WACETOB i Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji. Spotkaniu przewodniczył Dziekan WIG prof. dr hab. inż. Ireneusz Winnicki. WACETOB reprezentowali: prezes dr inż. Olgierd Sielewicz i dr inż. Tomasz Wojtkiewicz. W dyskusji uczestniczyli również prof. dr hab. inż. Adam Stolarski, dr hab. inż. Zbigniew Szcześniak – dyrektor Instytutu Inżynierii Lądowej WIG oraz dr hab. inż. Wojciech Dornowski – kierownik Zakładu Inżynierii Wojskowej.
czytaj więcej...10 czerwca 2011r. w siedzibie GEODETY odbyło się podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie a redakcją miesięcznika. Umowa dotyczy współpracy w zakresie wymiany doświadczeń, a także konsultacji dydaktycznych i naukowych w zakresie szeroko pojętej geodezji i kartografii. Obejmie między innymi popularyzację osiągnięć Wydziału na łamach GEODETY i portalu Geoforum.pl oraz promowanie czasopisma wśród nauczycieli i studentów WAT.
Umowa współpracy pomiędzy Leica Geosystems a Akademią została podpisana w dniu 23.02.2007. Z ramienia Leica podpisywał dyrektor zarządzający - Pan Dariusz Skiba. Na spotkaniu byli: dziekan WIG prof. Ireneusz Winnicki, prodziekan dr hab.inż. Mariusz Figurski oraz Szef Katedry Geodezji dr hab.inż. Andrzej Klewski. Leica Geosystems oferuje szeroki zakres produktów, rozwiązań oraz usług dla wielu różnych branż, w szczególności w zakresie technik pomiarów geodezyjnych, a jednocześnie Akademia zainteresowana jest wdrażaniem tych rozwiązań do procesu dydaktycznego i badawczego.
czytaj więcej...W dziale tym zamieszczane będą ogłoszenia o pracy dla praktykantów, stażystów i specjalistów w dziedzinie budownictwa i geodezji. Osoby prywatne i firmy mogą zamieszczać tutaj swoje ogłoszenia. W tym celu prosi się zainteresowane osoby o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny (+48) 261-83-74-21 z administratorem systemu w dniach roboczych od godz. 9.00-16.00. W treść e-mail należy podać wszelkie niezbędne dane merytoryczne i kontaktowe o ofercie pracy.
czytaj więcej...CYPE, wiodąca hiszpańska firma z 40-letnim doświadczeniem z siedzibą w Alicante, tworząca oprogramowanie dla architektury, inżynierii i budownictwa poszukuje pracowników.
czytaj więcej...STB BUDOWNICTWO jest spółką wykonawczą działającą w ramach grupy firm pod parasolem STB KONCEPT. Zajmuje się generalnym wykonawstwem projektów inwestycyjnych sklepów wielkopowierzchniowych oraz parków handlowych.
czytaj więcej...STB BUDOWNICTWO jest spółką wykonawczą działającą w ramach grupy firm pod parasolem STB KONCEPT. Zajmuje się generalnym wykonawstwem projektów inwestycyjnych sklepów wielkopowierzchniowych oraz parków handlowych.
czytaj więcej...Prodziekan ds. kształcenia Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji
Pani dr inż. Anna Szcześniak - Absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej, specjalność: organizacja i zarządzanie w budownictwie, specjalizacja: projektowanie i technologia wykonywania konstrukcji żelbetowych (2007 r.). Dr nauk technicznych w zakresie mechaniki konstrukcji, Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji (2013 r.). Zatrudniona na stanowisku adiunkta naukowo – dydaktycznego od 2013 roku.
Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji
płk prof. dr hab. inż. Michał Kędzierski - Absolwent Wydziału Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej WAT, specjalność geodezja wojskowa (1996). 2004 r. - Dr nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii, Wydziału Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej WAT. 2010 - dr hab. nauk technicznych w dziedzinie geodezji i kartografii, Akademia Górniczo Hutnicza Kraków, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. Od maja 2019 profesor nauk technicznych. W 2023 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie Executive Master of Business Administration (MBA). Od 01.10.2012 r. do 30.09.2019 r. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Geodezji. Od 01.10.2019 r. dziekan Wydziału.
Zastępca Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji
Pan płk dr inż. Paweł Kamiński Wojskową Akademię Techniczną ukończył w roku 1999 na Wydziale Fizyki Technicznej o specjalności „Metody numeryczne w meteorologii”. Po roku pracy jako dowódca plutonu wrócił na uczelnię i rozpoczął pracę na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji, gdzie pracuje do dziś.
Wśród jego zainteresowań naukowych są analizy szeregów czasowych współrzędnych na stacjach referencyjnych, analizy danych zasilających Systemy Informacji Przestrzennych, a także analizy danych wykorzystywanych w Rozpoznaniu Obrazowym. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z przedmiotu teoria błędów.
Prodziekan ds. studenckich Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji
Pani dr inż Agata Orych w roku 2008 ukończyła Wojskową Akademię Techniczną na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji o specjalności Geoinformatyka, kierunek Geodezja i Kartografia i w tym samym roku rozpoczęła pracę na WAT. Zainteresowania naukowe: teledetekcja, fotografia, interpretacja zobrazowań terenu, teledetekcja hiperspektralna, Traktat Open Skies.
Oprócz prowadzonej pracy dydaktycznej, była wykonawcą czterech projektów naukowych finansowanych ze środków KBN oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Na zlecenie Departamentu Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON, bierze czynny udział w pracach związanych z rozwojem oraz realizacją Traktatu o Otwartych Przestworzach (Open Skies) w Polsce i na arenie międzynarodowej. Od 2008r. jest aktywnym członkiem eksperckich grup roboczych pod auspicjami OBWE. Uczestniczy w misjach obserwacyjnych nad terytorium Polski, Rosji, Białorusi oraz Ukrainy, jak również w międzynarodowych certyfikacjach, pełniąc często rolę szefa podzespołów inspektorów. Od 2013r. prowadzi wykłady na corocznym kursie "Open Skies Orientation" w szkole NATO w Oberammergau. Dr inż. Agata Orych jest autorką kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach o szerokiej cyrkulacji narodowej oraz międzynarodowej.
Prodziekan ds. nauki i rozwoju Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji
Dr hab. inż. Damian Wierzbicki - Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, specjalność: fotogrametria, teledetekcja i systemy informacji geograficznej. Studia ukończone z wyróżnieniem (2012). Doktorat (2015). Uzyskanie stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport (2019). Zatrudniony na stanowisku profesora badawczo-dydaktycznego od 2019 roku. W 2021 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu zastosowania głębokich sieci neuronowych w cyfrowym przetwarzaniu obrazów (Politechnika Warszawska). Obecnie jego zainteresowania naukowe związane są z zastosowaniem metod sztucznej inteligencji w przetwarzaniu optycznych i radarowych zobrazowań satelitarnych.