Baza zdjęć wydziału
Informacje - opłaty
Ogłoszenia - akcje
System Wsparcia
Baza o studentach
Przydatne strony
Baza zdjęć wydziału
Informacje - opłaty
Ogłoszenia - akcje
System Wsparcia
Baza o studentach
Przydatne strony
Na podstawie decyzji Nr 15/RKR/2014 z dnia 27 lutego 2014r. Rektora Wojskowej Akademii Technicznej, oraz uchwały Nr 59/WAT/2014 Senatu Wojskowej Akademii Technicznej z dnia 27 listopada 2014r. czesne za semestr w roku akad. 2014/2015 student jest zobowiązany wnieść jednorazowo przed rozpoczęciem semestru.
czytaj więcej...Informujemy, że studenci i wykładowcy WIG, mogą założyć w CCP swoje konto, spełniając odpowiednie kryteria rejestracji, czyli podać w formularzu rejestracyjnym prawidłowe dane. Cały prawidłowy proces rejestracji został opisany w linku menu POMOC CENTRUM.
czytaj więcej...Od 01.07.2023 roku obowiązuje nowy harmonogram pracy Dziekanatu Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji. Szczegółowy harmonogram podajemy poniżej.
czytaj więcej...Uwaga studenci, doktoranci, absolwenci.
Komisja Rekrutacyjna programu Erasmus +
Informujemy, że do 26.10.2018 r. w budynku nr 100 w pokoju nr 88 przyjmujemy dokumenty aplikacyjne na wyjazd w ramach programu Erasmus+ na studia w roku w semestrze letnim w roku akademickim 2018/2019 i praktykę w roku akademickim 2018/2019.
Porozumienie zostało zawarte w dniu 16.12.2016 r. w Warszawie pomiędzy: Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego reprezentowaną przez: prof. dr. hab. inż. Adama Stolarskiego - Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, a Wydawnictwem SIGMA-NOT Sp. z o. o., wydawcą miesięcznika Materiały Budowlane, reprezentowanym przez: Krystynę Wiśniewską - Pełnomocnika Zarządu, Redaktor Naczelną miesięcznika Materiały Budowlane w sprawie wzajemnej współpracy.
czytaj więcej...Warszawskie Centrum Postępu Techniczno-Organizacyjnego Budownictwa współpracuje z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. W dniu 13.03.2014 odbyło się spotkanie sygnatariuszy umowy ramowej o współpracy między Warszawskim Centrum Postępu Techniczno-Organizacyjnego Budownictwa WACETOB i Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji. Spotkaniu przewodniczył Dziekan WIG prof. dr hab. inż. Ireneusz Winnicki. WACETOB reprezentowali: prezes dr inż. Olgierd Sielewicz i dr inż. Tomasz Wojtkiewicz. W dyskusji uczestniczyli również prof. dr hab. inż. Adam Stolarski, dr hab. inż. Zbigniew Szcześniak – dyrektor Instytutu Inżynierii Lądowej WIG oraz dr hab. inż. Wojciech Dornowski – kierownik Zakładu Inżynierii Wojskowej.
czytaj więcej...10 czerwca 2011r. w siedzibie GEODETY odbyło się podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie a redakcją miesięcznika. Umowa dotyczy współpracy w zakresie wymiany doświadczeń, a także konsultacji dydaktycznych i naukowych w zakresie szeroko pojętej geodezji i kartografii. Obejmie między innymi popularyzację osiągnięć Wydziału na łamach GEODETY i portalu Geoforum.pl oraz promowanie czasopisma wśród nauczycieli i studentów WAT.
Umowa współpracy pomiędzy Leica Geosystems a Akademią została podpisana w dniu 23.02.2007. Z ramienia Leica podpisywał dyrektor zarządzający - Pan Dariusz Skiba. Na spotkaniu byli: dziekan WIG prof. Ireneusz Winnicki, prodziekan dr hab.inż. Mariusz Figurski oraz Szef Katedry Geodezji dr hab.inż. Andrzej Klewski. Leica Geosystems oferuje szeroki zakres produktów, rozwiązań oraz usług dla wielu różnych branż, w szczególności w zakresie technik pomiarów geodezyjnych, a jednocześnie Akademia zainteresowana jest wdrażaniem tych rozwiązań do procesu dydaktycznego i badawczego.
czytaj więcej...W dziale tym zamieszczane będą ogłoszenia o pracy dla praktykantów, stażystów i specjalistów w dziedzinie budownictwa i geodezji. Osoby prywatne i firmy mogą zamieszczać tutaj swoje ogłoszenia. W tym celu prosi się zainteresowane osoby o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny (+48) 261-83-74-21 z administratorem systemu w dniach roboczych od godz. 9.00-16.00. W treść e-mail należy podać wszelkie niezbędne dane merytoryczne i kontaktowe o ofercie pracy.
czytaj więcej...CYPE, wiodąca hiszpańska firma z 40-letnim doświadczeniem z siedzibą w Alicante, tworząca oprogramowanie dla architektury, inżynierii i budownictwa poszukuje pracowników.
czytaj więcej...STB BUDOWNICTWO jest spółką wykonawczą działającą w ramach grupy firm pod parasolem STB KONCEPT. Zajmuje się generalnym wykonawstwem projektów inwestycyjnych sklepów wielkopowierzchniowych oraz parków handlowych.
czytaj więcej...STB BUDOWNICTWO jest spółką wykonawczą działającą w ramach grupy firm pod parasolem STB KONCEPT. Zajmuje się generalnym wykonawstwem projektów inwestycyjnych sklepów wielkopowierzchniowych oraz parków handlowych.
czytaj więcej...Kierownik pracowni: mgr inż. Marcin Lisowski
Pracownia prowadzi badania w zakresie:
Wyposażenie:
Pracownia umożliwia przeprowadzanie zajęć praktycznych w ramach następujących przedmiotów:
oraz stanowi zaplecze techniczne do realizacji prac dyplomowych z zakresu szeroko pojętej geodezji inżynieryjnej i satelitarnej.
Kierownik pracowni: mgr inż. Tobiasz Wieczorek
Pracowania wojskowej oceny terenu umożliwia prowadzenia badań w zakresie modelowania i symulacji przestrzennych na potrzeby operacji wojskowych.
Do badań wykonywanych w Pracowni należą:
Zasadnicze wyposażenie pracowni stanowi następujący sprzęt:
Pracownia oferuje szkolenia (kursy) i zajęcia dydaktyczne obejmujące zajęcia teoretyczne, obliczeniowe oraz praktyczne w następujących obszarach:
Pracownia umożliwia zdobycie wiedzy w zakresie:
INSTYTUT INŻYNIERII GEOPRZESTRZENNEJ I GEODEZJI
INSTYTUT INŻYNIERII LĄDOWEJ
LABORATORIUM BADAWCZE WIG
Kierownik pracowni: dr inż. Jakub Wabiński
Pracownia prowadzi badania w zakresie:
Pracownia umożliwia przeprowadzanie zajęć praktycznych w ramach następujących przedmiotów:
oraz pokrewnych, jak również stanowi zaplecze techniczne do realizacji prac dyplomowych z zakresu modelowania 3D oraz nowoczesnych metod wizualizacji kartograficznych.
Pracownia wykorzystywana jest również do organizacji szkoleń z zakresu metodycznego opracowywania tyflomap - od koncepcji, przez zebranie danych i modelowanie, aż po gotowe produkty multimedialne.
Kierownik pracowni: kpt. mgr inż. Alicja Ostrowska
Pracownia prowadzi badania doświadczalne elementów konstrukcyjnych i wyrobów budowlanych z różnych materiałów w ramach realizacji zajęć laboratoryjnych z przedmiotów: wytrzymałość materiałów, materiały budowlane, konstrukcje betonowe oraz konstrukcje metalowe. W pracowni wykonywane są również badania na potrzeby prac dyplomowych i naukowych.
Zakres działalności pracowni jest bardzo szeroki i obejmuje:
Pracownia mieści się w pomieszczeniach: nr 2 w budynku 53 oraz nr 13 w budynku 57. Zasadnicze wyposażenie pracowni stanowi następujący sprzęt:
Oprócz ww. sprzętu w pracowni znajdują się niezbędne formy do wykonywania próbek z betonów, zapraw, asfaltów i innych materiałów oraz drobny sprzęt pomiarowy i pomocniczy (kątowniki, miarki taśmowe, termometry precyzyjne analogowe i elektroniczne) a także narzędzia budowlane (kielnie, pace, szpachelki, misy laboratoryjne, mieszadła ręczne, itp.).
Pracownia oferuje szkolenia (kursy) oraz zajęcia dydaktyczne obejmujące podstawy teoretyczne, badania praktyczne i analizy obliczeniowe w następujących obszarach:
Pracownia umożliwia zdobycie wiedzy w zakresie: