Baza zdjęć wydziału
Informacje - opłaty
Ogłoszenia - akcje
System Wsparcia
Baza o studentach
Przydatne strony
Baza zdjęć wydziału
Informacje - opłaty
Ogłoszenia - akcje
System Wsparcia
Baza o studentach
Przydatne strony
Na podstawie decyzji Nr 15/RKR/2014 z dnia 27 lutego 2014r. Rektora Wojskowej Akademii Technicznej, oraz uchwały Nr 59/WAT/2014 Senatu Wojskowej Akademii Technicznej z dnia 27 listopada 2014r. czesne za semestr w roku akad. 2014/2015 student jest zobowiązany wnieść jednorazowo przed rozpoczęciem semestru.
czytaj więcej...Informujemy, że studenci i wykładowcy WIG, mogą założyć w CCP swoje konto, spełniając odpowiednie kryteria rejestracji, czyli podać w formularzu rejestracyjnym prawidłowe dane. Cały prawidłowy proces rejestracji został opisany w linku menu POMOC CENTRUM.
czytaj więcej...Od 01.07.2023 roku obowiązuje nowy harmonogram pracy Dziekanatu Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji. Szczegółowy harmonogram podajemy poniżej.
czytaj więcej...Uwaga studenci, doktoranci, absolwenci.
Komisja Rekrutacyjna programu Erasmus +
Informujemy, że do 26.10.2018 r. w budynku nr 100 w pokoju nr 88 przyjmujemy dokumenty aplikacyjne na wyjazd w ramach programu Erasmus+ na studia w roku w semestrze letnim w roku akademickim 2018/2019 i praktykę w roku akademickim 2018/2019.
Porozumienie zostało zawarte w dniu 16.12.2016 r. w Warszawie pomiędzy: Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego reprezentowaną przez: prof. dr. hab. inż. Adama Stolarskiego - Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, a Wydawnictwem SIGMA-NOT Sp. z o. o., wydawcą miesięcznika Materiały Budowlane, reprezentowanym przez: Krystynę Wiśniewską - Pełnomocnika Zarządu, Redaktor Naczelną miesięcznika Materiały Budowlane w sprawie wzajemnej współpracy.
czytaj więcej...Warszawskie Centrum Postępu Techniczno-Organizacyjnego Budownictwa współpracuje z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. W dniu 13.03.2014 odbyło się spotkanie sygnatariuszy umowy ramowej o współpracy między Warszawskim Centrum Postępu Techniczno-Organizacyjnego Budownictwa WACETOB i Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji. Spotkaniu przewodniczył Dziekan WIG prof. dr hab. inż. Ireneusz Winnicki. WACETOB reprezentowali: prezes dr inż. Olgierd Sielewicz i dr inż. Tomasz Wojtkiewicz. W dyskusji uczestniczyli również prof. dr hab. inż. Adam Stolarski, dr hab. inż. Zbigniew Szcześniak – dyrektor Instytutu Inżynierii Lądowej WIG oraz dr hab. inż. Wojciech Dornowski – kierownik Zakładu Inżynierii Wojskowej.
czytaj więcej...10 czerwca 2011r. w siedzibie GEODETY odbyło się podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie a redakcją miesięcznika. Umowa dotyczy współpracy w zakresie wymiany doświadczeń, a także konsultacji dydaktycznych i naukowych w zakresie szeroko pojętej geodezji i kartografii. Obejmie między innymi popularyzację osiągnięć Wydziału na łamach GEODETY i portalu Geoforum.pl oraz promowanie czasopisma wśród nauczycieli i studentów WAT.
Umowa współpracy pomiędzy Leica Geosystems a Akademią została podpisana w dniu 23.02.2007. Z ramienia Leica podpisywał dyrektor zarządzający - Pan Dariusz Skiba. Na spotkaniu byli: dziekan WIG prof. Ireneusz Winnicki, prodziekan dr hab.inż. Mariusz Figurski oraz Szef Katedry Geodezji dr hab.inż. Andrzej Klewski. Leica Geosystems oferuje szeroki zakres produktów, rozwiązań oraz usług dla wielu różnych branż, w szczególności w zakresie technik pomiarów geodezyjnych, a jednocześnie Akademia zainteresowana jest wdrażaniem tych rozwiązań do procesu dydaktycznego i badawczego.
czytaj więcej...W dziale tym zamieszczane będą ogłoszenia o pracy dla praktykantów, stażystów i specjalistów w dziedzinie budownictwa i geodezji. Osoby prywatne i firmy mogą zamieszczać tutaj swoje ogłoszenia. W tym celu prosi się zainteresowane osoby o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny (+48) 261-83-74-21 z administratorem systemu w dniach roboczych od godz. 9.00-16.00. W treść e-mail należy podać wszelkie niezbędne dane merytoryczne i kontaktowe o ofercie pracy.
czytaj więcej...CYPE, wiodąca hiszpańska firma z 40-letnim doświadczeniem z siedzibą w Alicante, tworząca oprogramowanie dla architektury, inżynierii i budownictwa poszukuje pracowników.
czytaj więcej...STB BUDOWNICTWO jest spółką wykonawczą działającą w ramach grupy firm pod parasolem STB KONCEPT. Zajmuje się generalnym wykonawstwem projektów inwestycyjnych sklepów wielkopowierzchniowych oraz parków handlowych.
czytaj więcej...STB BUDOWNICTWO jest spółką wykonawczą działającą w ramach grupy firm pod parasolem STB KONCEPT. Zajmuje się generalnym wykonawstwem projektów inwestycyjnych sklepów wielkopowierzchniowych oraz parków handlowych.
czytaj więcej...Pracownia Pomiarów Satelitarnych prowadzi działalność naukowo-badawczą w zakresie szeroko rozumianej geodezji satelitarnej oraz przetwarzania danych numerycznych na potrzeby analiz zachodzących procesów geofizycznych.
Pracownia prowadzi badania w zakresie:
Pracownia oferuje szkolenia obejmujące zajęcia teoretyczne, obliczeniowe oraz praktyczne w następujących obszarach:
Pracownia umożliwia zdobycie wiedzy w zakresie:
Klaster obliczeniowy Phoenix
Jednym z głównych elementów Pracowni jest Centrum Analiz sieci EPN, w którym wykonywane są prace na rzecz realizacji i utrzymania europejskiego układu odniesień przestrzennych. Układ ten stanowi podstawę do prowadzenia badań naukowych związanych z Ziemią z zakresu: geodezji, geologii, geofizyki, geodynamiki. Ponadto z wyników zrealizowanych prac w tym zakresie korzystają urzędy geodezyjne wszystkich krajów europejskich. Obliczenia wykonywane w celu utrzymania europejskiego układu odniesienia, w ramach współpracy z EUREF, są prowadzone przy użyciu serwerów obliczeniowych wchodzących w skład klastra „Pheonix”. Przy jego udziale została przeprowadzona m. in. pełna analiza archiwalnych obserwacji GPS/GNSS ze stacji sieci EPN na potrzeby utrzymania i konserwacji układu odniesień przestrzennych dla Europy oraz analiz klimatycznych, a także przeprowadzono modelowanie deformacji skorupy ziemskiej na terenie całej Europy.
Serwery klastra są także wykorzystywane w bieżącej działalności, tj. pracach związanych z EUREF, monitorowaniem stabilności współrzędnych polskich stacji referencyjnych GNSS oraz budową i utrzymaniem Centrum Infrastruktury Badawczej Danych GNSS w ramach projektu/programu EPOS (European Plate Observing System).
Sala laboratoryjna
Sala przeznaczona jest do realizacji bieżących projektów badawczych i rozwojowych. W Sali znajduje się symulator sygnałów GNSS Spirent GSS9000 wykorzystywany do weryfikacji algorytmów strategii obliczeniowych dla systemu GNSS w warunkach, których osiągnięcie w rzeczywistości byłoby procesem trudnym i kosztownym. Symulator daje możliwość wielokrotnej realizacji pomiarów w tych samych warunkach z pełną kontrolą generowanych zjawisk fizycznych oraz konstelacją satelitów podnosi wiarygodność badań prowadzonych przez pracowników WIG WAT. Symulacja odpowiedniej konstelacji satelitów dla dowolnego punktu na Ziemi oraz trajektorii ruchu pojazdu umożliwia również ocenę poprawności działania odbiorników w różnych warunkach oraz weryfikację procedur ich wykorzystania przez służby bezpieczeństwa oraz wojsko. W Sali laboratoryjnej znajduje się również odbiornik GNSS wysokiej częstotliwości Javad Delta 3S. Posiada on zdolność do rejestracji 860 fizycznych kanałów, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne obserwowanie wszystkich możliwych satelitów GNSS i śledzenie ich sygnału na różnych częstotliwościach (GPS L1/L2/L5, Galileo E1/E5a/E5b/E5/E6, GLONASS L1/L2/L3, QZSS L1/L2/L5, BDS B1/B2/B3, SBAS L1/L5). Ponadto odbiornik pozwala na pozycjonowanie z częstotliwością 100Hz, co umożliwia przeprowadzenie badań związanych z wdrażaniem najnowszych rozwiązań satelitarnych w precyzyjny sposób pozycjonowania oraz określenie szybkich zjawisk atmosferycznych, takich jak scyntylacja jonosferyczna. W Pracowni znajduje się również odbiornik softwarowy IFEN SX3. Ten odbiornik ma konfigurację umożliwiającą odbieranie sygnałów z satelitów GPS, Galileo, GLONASS i BDS na wszystkich dostępnych obecnie częstotliwościach. Parametry techniczne odbiornika mogą być wykorzystane w kompleksowym badaniu przetwarzania sygnału, zwłaszcza, że odbiornik i oprogramowanie umożliwiają przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym. Umożliwia on przeprowadzenie jednoczesnej analizy odebranego sygnału podczas stałego śledzenia wszystkich obecnych satelitów, wraz z transmisją strumieni danych. Możliwe jest również wykonanie ciągłej wizualizacji funkcji sygnałów korelacji
z obserwowanych satelitów. Dodatkowo oprogramowanie, które jest dołączone do odbiornika, pozwala użytkownikowi na wygodną implantację, a następnie realizację własnych algorytmów. Pozwala to na nieograniczone możliwości rozbudowy odbiornika, co jest kluczowe dla badań związanych z rozwojem algorytmów GNSS.
Satelitarny sprzęt pomiarowy, w tym 4 szt. Odbiorników Leica Viva, 10 szt. odbiorników Trimble 5700, 3 szt. odbiorników Javad Triumph-1M oraz 3 szt. odbiorników Javad Triumph-2, kilkukrotnie był wykorzystywany przy realizacji osnów pomiarowych. Z sukcesem pracownicy wykonywali pomiar i opracowanie osnowy dla potrzeb budowy trasy S8, węzła Konotopa czy drugiej linii Metra Warszawskiego. Sprzęt został również użyty do monitorowania osiadania gruntu spowodowanego eksploatacją górniczą na terenie Górnośląskiego Zagłębia Węglowego. Sprzęt również jest wykorzystywany w ramach realizacji zajęć dydaktycznych.
Obserwatorium Satelitarne
W skład obserwatorium satelitarnego wchodzą stacje referencyjne WAT1 oraz WAT2. Stacja referencyjna WAT1 należy do podstawowej osnowy geodezyjnej poziomej kraju i bierze udział w realizacji systemu odniesienia przestrzennych dla obszaru Polski, jednocześnie należy do sieci ASG-EUPOS stanowiącej element krajowej infrastruktury informacji przestrzennej. Stacja WAT2 wykorzystywana jest do realizacji prac badawczych oraz świadczenia usług czasu rzeczywistego dla pomiarów GNSS realizowanych przez pracowników WIG.