Baza zdjęć wydziału
Informacje - opłaty
Ogłoszenia - akcje
System Wsparcia
Baza o studentach
Przydatne strony
Baza zdjęć wydziału
Informacje - opłaty
Ogłoszenia - akcje
System Wsparcia
Baza o studentach
Przydatne strony
Na podstawie decyzji Nr 15/RKR/2014 z dnia 27 lutego 2014r. Rektora Wojskowej Akademii Technicznej, oraz uchwały Nr 59/WAT/2014 Senatu Wojskowej Akademii Technicznej z dnia 27 listopada 2014r. czesne za semestr w roku akad. 2014/2015 student jest zobowiązany wnieść jednorazowo przed rozpoczęciem semestru.
czytaj więcej...Informujemy, że studenci i wykładowcy WIG, mogą założyć w CCP swoje konto, spełniając odpowiednie kryteria rejestracji, czyli podać w formularzu rejestracyjnym prawidłowe dane. Cały prawidłowy proces rejestracji został opisany w linku menu POMOC CENTRUM.
czytaj więcej...Od 01.07.2023 roku obowiązuje nowy harmonogram pracy Dziekanatu Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji. Szczegółowy harmonogram podajemy poniżej.
czytaj więcej...Uwaga studenci, doktoranci, absolwenci.
Komisja Rekrutacyjna programu Erasmus +
Informujemy, że do 26.10.2018 r. w budynku nr 100 w pokoju nr 88 przyjmujemy dokumenty aplikacyjne na wyjazd w ramach programu Erasmus+ na studia w roku w semestrze letnim w roku akademickim 2018/2019 i praktykę w roku akademickim 2018/2019.
Porozumienie zostało zawarte w dniu 16.12.2016 r. w Warszawie pomiędzy: Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego reprezentowaną przez: prof. dr. hab. inż. Adama Stolarskiego - Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, a Wydawnictwem SIGMA-NOT Sp. z o. o., wydawcą miesięcznika Materiały Budowlane, reprezentowanym przez: Krystynę Wiśniewską - Pełnomocnika Zarządu, Redaktor Naczelną miesięcznika Materiały Budowlane w sprawie wzajemnej współpracy.
czytaj więcej...Warszawskie Centrum Postępu Techniczno-Organizacyjnego Budownictwa współpracuje z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. W dniu 13.03.2014 odbyło się spotkanie sygnatariuszy umowy ramowej o współpracy między Warszawskim Centrum Postępu Techniczno-Organizacyjnego Budownictwa WACETOB i Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji. Spotkaniu przewodniczył Dziekan WIG prof. dr hab. inż. Ireneusz Winnicki. WACETOB reprezentowali: prezes dr inż. Olgierd Sielewicz i dr inż. Tomasz Wojtkiewicz. W dyskusji uczestniczyli również prof. dr hab. inż. Adam Stolarski, dr hab. inż. Zbigniew Szcześniak – dyrektor Instytutu Inżynierii Lądowej WIG oraz dr hab. inż. Wojciech Dornowski – kierownik Zakładu Inżynierii Wojskowej.
czytaj więcej...10 czerwca 2011r. w siedzibie GEODETY odbyło się podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie a redakcją miesięcznika. Umowa dotyczy współpracy w zakresie wymiany doświadczeń, a także konsultacji dydaktycznych i naukowych w zakresie szeroko pojętej geodezji i kartografii. Obejmie między innymi popularyzację osiągnięć Wydziału na łamach GEODETY i portalu Geoforum.pl oraz promowanie czasopisma wśród nauczycieli i studentów WAT.
Umowa współpracy pomiędzy Leica Geosystems a Akademią została podpisana w dniu 23.02.2007. Z ramienia Leica podpisywał dyrektor zarządzający - Pan Dariusz Skiba. Na spotkaniu byli: dziekan WIG prof. Ireneusz Winnicki, prodziekan dr hab.inż. Mariusz Figurski oraz Szef Katedry Geodezji dr hab.inż. Andrzej Klewski. Leica Geosystems oferuje szeroki zakres produktów, rozwiązań oraz usług dla wielu różnych branż, w szczególności w zakresie technik pomiarów geodezyjnych, a jednocześnie Akademia zainteresowana jest wdrażaniem tych rozwiązań do procesu dydaktycznego i badawczego.
czytaj więcej...W dziale tym zamieszczane będą ogłoszenia o pracy dla praktykantów, stażystów i specjalistów w dziedzinie budownictwa i geodezji. Osoby prywatne i firmy mogą zamieszczać tutaj swoje ogłoszenia. W tym celu prosi się zainteresowane osoby o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny (+48) 261-83-74-21 z administratorem systemu w dniach roboczych od godz. 9.00-16.00. W treść e-mail należy podać wszelkie niezbędne dane merytoryczne i kontaktowe o ofercie pracy.
czytaj więcej...CYPE, wiodąca hiszpańska firma z 40-letnim doświadczeniem z siedzibą w Alicante, tworząca oprogramowanie dla architektury, inżynierii i budownictwa poszukuje pracowników.
czytaj więcej...STB BUDOWNICTWO jest spółką wykonawczą działającą w ramach grupy firm pod parasolem STB KONCEPT. Zajmuje się generalnym wykonawstwem projektów inwestycyjnych sklepów wielkopowierzchniowych oraz parków handlowych.
czytaj więcej...STB BUDOWNICTWO jest spółką wykonawczą działającą w ramach grupy firm pod parasolem STB KONCEPT. Zajmuje się generalnym wykonawstwem projektów inwestycyjnych sklepów wielkopowierzchniowych oraz parków handlowych.
czytaj więcej...
![]() |
Dane adresowe: Wojskowa Akademia Techniczna - Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji Zakład Systemów Informacji Geoprzestrzennej (ZSI) ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2; 00-908 Warszawa (budynek 58 pok.107) tel. (+48) 261-83-70-77 |
Kierownik Zakładu
dr hab. inż. Albina Mościcka, prof. WAT
Nauczyciele akademiccy:
Starszy referent ds. administracyjnych: w/w
Dane kontaktowe w/w osób w dziale - PRACOWNICY
Zakład prowadzi wszechstronne badania w zakresie geoinformacji i kartografii, skupiając się na ich innowacyjnych zastosowaniach i analizach przestrzennych. Jednym z głównych obszarów działalności jest opracowywanie map tematycznych, w tym także z użyciem nowoczesnych technologii, takich jak druk 3D. Zakład zajmuje się również tworzeniem tematycznych i specjalistycznych map, w tym dla osób niewidomych (tyflomap), które powstają przy wykorzystaniu różnych technik druku 3D. Analizy obejmują również ocenę informacyjnej wartości map trójwymiarowych i rozwijanie zaawansowanych metod wizualizacji danych przestrzennych oraz czasowo-przestrzennych.
Badania nad jakością danych przestrzennych, analiza dostępności transportowej oraz modelowanie rozmieszczenia ludności to kolejne kluczowe kierunki. W ramach tych prac Zakład rozwija narzędzia do tworzenia map oraz ocenia jakość metadanych archiwalnych map cyfrowych, gromadzonych w bibliotekach cyfrowych. W kontekście nowoczesnych trendów, Zakład kładzie duży nacisk na rozwój narzędzi do analizy wielkich zbiorów danych (Big Data) oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji w geoinformacji.
Badania Zakładu obejmują także teorię informacji geograficznej, inżynierię oprogramowania oraz budowę i utrzymanie infrastruktur geoinformacyjnych. Ważnym aspektem działalności Zakładu jest także zastosowanie technologii geoinformacyjnych w planowaniu przestrzennym oraz gospodarce przestrzennej.
W obszarze technologii GNSS, Zakład rozwija algorytmy pozycjonowania oraz prowadzi badania nad utrzymaniem stabilnych układów odniesienia. Jest to istotne zarówno z punktu widzenia administracji publicznej, gdzie precyzyjne układy odniesienia są kluczowe w zarządzaniu przestrzenią, jak i w badaniach środowiskowych, takich jak geodynamika.
Platforma międzynarodowej wymiany wiedzy tyflograficznej - głównym celem projektu jest zapewnienie międzynarodowemu środowisku badawczemu oraz praktykom tyflokartografii na całym świecie, dostępu do metod i technik opracowywania tyflomap z wykorzystaniem nowoczesnych technik ich reprodukcji. Cel ten będzie realizowany poprzez zorganizowanie serii kilkudniowych warsztatów międzynarodowych w różnych częściach świata. Ponadto, w ramach projektu zostanie opracowane i publicznie udostępnione repozytorium znaków dotykowych i graficznych oraz zasad redakcji tyflomap. Finansowanie: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Okres realizacji: 19.05.2024-18.05.2027
ISWI4ION - celem projektu są badania z zakresu wpływu pogody kosmicznej na systemy operacyjne SZ RP. W ramach projektu implementowana jest doktryna NATO AD 080-034 we współpracy z przedstawicielami krajów członkowskich NATO. Ponadto analizie poddane są zmiany czasowo-przestrzenne zawartości elektronów nad obszarem Polski i Europy Śr. wraz z jej prognozą oraz przygotowywane są narzędzia do monitorowania scyntylacji jonosferycznych. Finansowanie: Ministerstwo Obrony Narodowej - Grant Badawczy. Okres realizacji: 20.10.2022 - 30.09.2025
Technologia opracowania tyflomap zabytkowych założeń parkowych - projekt zrealizowany we współpracy ze specjalistami z zakresu tyflopedagogiki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz ekspertów ds. zabytkowych założeń parkowych z Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach. Wsparcia w zakresie testowania nowo proponowanych rozwiązań przez osoby niewidome i słabowidzące udzielił Polski Związek Niewidomych. Sfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu „Rzeczy są dla Ludzi”, program „Dostępność Plus” w latach 2021- 2024.
EPOS - System Obserwacji Płyty Europejskiej – projekt zrealizowany w Konsorcjum naukowo przemysłowym w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Priorytet IV: Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego, Działanie 4.2: Rozwój nowoczesnej infrastruktury badawczej sektora nauki umowa nr POIR.04.02.00-14-A003/16-00 w latach 2016 – 2022. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj: https://epos-pl.eu
GeO-learning - kształcenie na odległość w obszarze geoinformacji - projekt zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, działanie 3.1 „Kompetencje w szkolnictwie wyższym” w latach 2019 - 2021. Więcej o projekcie można przeczytać tutaj: https://geolearning.wat.edu.pl
Pracownicy Zakładu prowadzą zajęcia dydaktyczne w takich obszarach jak kartografia, systemy informacji geograficznej (GIS), infrastruktura danych przestrzennych (SDI), modelowanie informacji geograficznej, analizy przestrzenne oraz bazy danych przestrzennych. Studenci mają możliwość zdobycia wiedzy z zakresu geowizualizacji, geostatystyki, zaawansowanych metod analizy geoprzestrzennej oraz pracy z danymi przestrzennymi w środowisku 3D, a także integracji danych GIS i BIM. Ponadto, kursy obejmują zarządzanie projektami geoinformacyjnymi, inżynierię systemów i oprogramowania, organizację baz danych przestrzennych, a także podstawy planowania przestrzennego i urbanistyki.
Grupa robocza ds. kartografii inkluzywnej działająca pod auspicjami Międzynarodowej Asocjacji Kartograficznej (Inclusive Cartography Working Group of International Cartographic Association) - współpraca w zakresie tworzenia rozwiązań kartograficznych dostępnych dla każdego, uwzględniających grupy osób o specjalnych potrzebach. Wspólnie dążymy do opracowania prostych, tanich i niezawodnych metod tworzenia map oraz geowizualizacji, które są zgodne z uniwersalnymi zasadami projektowania. W swoich działaniach przyjmujemy podejście partycypacyjne, co oznacza aktywny udział grup docelowych oraz interesariuszy w opracowywaniu, ocenie i walidacji proponowanych rozwiązań.
Podkomisja ds. Regionalnych Układów Odniesienia dla Europy działająca w ramach Komisji 1, Układy Odniesienia, Międzynarodowej Asocjacji Geodezyjnej - współpraca w zakresie utrzymania i rozwoju europejskiego ziemskiego systemu odniesienia ETRS89 (European Terrestrial Reference System). Kluczową rolę w realizacji powyższego zadania stanowi europejska sieć stacji naziemnych EUREF Permanent GNSS Network (EPN), pokrywających całą Europę i rejestrujących w sposób ciągły obserwacje z wielu systemów GNSS. Pracownicy Zakładu odpowiadają za analizę obserwacji GNSS ze stacji EPN będąc jednym z 17 Centrum Analiz EPN w Europie.
Wojskowy Panel Technicznym ds. pogody kosmicznej (MILSWx, Military Space Weather Technical Panel) - panel wspiera prace Grupy roboczej Komitetu Wojsk Meteorologicznych i Oceanograficznych (METOC MCWG, Meteorological and Oceanographic Military Committee Working Group) działającego przy Pakcie Północnoatlantyckim (NATO, North Atlantic Treaty Organization). Jego rolą jest wsparcie w zakresie wpływu pogody kosmicznej na działania operacyjne NATO. Współpraca skupia się na zadaniach z zakresu edukacji oraz rozwoju algorytmów automatyzacji oceny wpływu.
Szczegółowy opis pracowni pod linkiem - Pracownia Opracowań Tyflograficznych i druku 3D.