Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołał nowe gremium - Zespół do spraw opracowania projektu strategii rozwoju szkolnictwa wyższego, zgodnie z oczekiwaniami środowiska naukowego, które zajmie się przygotowaniem długofalowego planu rozwojowego dla szkół wyższych.

Chciałbym serdecznie podziękować Wydziałowej Radzie Samorządu Studentów WIG oraz Studenckim Kołom Naukowym za ogromne zaangażowanie i świetną organizację Dnia Otwartego. Wasza energia, kreatywność i niesamowite pomysły sprawiły, że wydarzenie było nie tylko inspirujące, ale także pełne pozytywnej atmosfery.

W dniu 24 marca w Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT odbędzie się podsumowanie semestru zimowego roku akademickiego 2024/2025. W wyniku podsumowania Dziekan Wydziału wyróżni „Bluzą Wydziałową” studentów, którzy rozpoczęli realizację studiów według indywidualnego programu studiów oraz studentów, którzy uzyskali rejestrację bezwarunkową na semestr letni 2024/2025 i uzyskali najwyższą średnią arytmetyczną z semestru zimowego w roku akademickim 2024/2025 wśród swojej grupy dziekańskiej.

Informujemy, że przedłużanie legitymacji studenckich (ELS) w roku akademickim 2023/2024 w semestrze letnim będzie przebiegało następująco:

16 marca 2022 r. podchorążowie z III, IV i V roku studiów kierunku geodezja i kartografii, specjalność rozpoznanie obrazowe wraz z opiekunem por. Marcinem WALKOWIAK gościli z wizytą w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Dzięki uprzejmości Dowództwa bazy uczestnicy wyjazdu mogli zapoznać się z pełną infrastrukturą lotniska - poznać budowę i cechy rozpoznawcze zasadniczych elementów takich jak m.in. obiekty strefy rozśrodkowania samolotów, stanowiska dyżurnej pary bojowej, skład materiałów pędnych i smarów, magazyny rakiet, elementy centralnej płaszczyzny postojowej, systemy nawigacyjne oraz obiekty administracyjno-koszarowe.

Czy studiowanie może być nudne? - z pewnością nie na specjalności rozpoznanie obrazowe na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT!!!  Duża liczba zajęć praktycznych, w tym terenowych z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu sprawia, że nasze zajęcia są ciekawe. Gwarantujemy, że z przyjemnością i zainteresowaniem będziesz zdobywał wiedzę i doświadczenie niezbędne do późniejszej pracy. 

Szanowni Państwo, z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiam, że w dniu 6 marca 2022 r. zmarł wieloletni nauczyciel akademicki Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji, wybitny naukowiec, specjalista w dziedzinie fotogrametrii na arenie krajowej i międzynarodowej. Wychowawca wielu pokoleń oficerów Służby Topograficznej, a następnie Geograficznej Sił Zbrojnych RP.

Szanowni Państwo, z głębokim żalem informuję, że dnia 6 marca 2022 r. odszedł od nas pułkownik rezerwy dr hab. inż. Jerzy Butowtt, profesor WAT. Wieloletni nauczyciel akademicki Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji, wybitny naukowiec, specjalista w dziedzinie fotogrametrii na arenie krajowej i międzynarodowej. Wychowawca wielu pokoleń oficerów Służby Topograficznej, następnie Geograficznej Sił Zbrojnych RP.

List dziekana do Studentów studiów cywilnych i Podchorążych
Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT

Drodzy Studenci,
Wszyscy w kraju i na świecie są poszkodowani skutkami pandemii koronawirusa, a Wy w szczególności. Wasze wspaniałe „życie studenckie” zostało drastycznie przytłumione. Nie spotykacie się ze swoimi koleżankami i kolegami ani w klubach, ani w akademikach, ani w pubach, ani co najgorsze na Naszej Uczelni. Zajęcia, te które mogą być oczywiście realizowane, są przeprowadzane zdalnie. Patrząc na dzisiejszą frekwencję wykładu z fotogrametrii (ponad 95 %), który prowadziłem przy wykorzystaniu platformy Microsoft Teams sądzę, że już się stęskniliście za Wydziałem. Wszystkie zajęcia, które z racji swojego charakteru nie mogą być przeprowadzone teraz, na pewno zrealizujemy w terminie późniejszym - nie martwcie się o to.

23 marca, w wieku 85 lat, odszedł od nas po długiej i ciężkiej chorobie prof. dr hab. inż. Bogdan Ney - wybitny naukowiec, wieloletni dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii oraz członek wielu gremiów geodezyjnych. Od 2002 roku był członkiem rzeczywistym PAN. Profesor Ney w latach 1991-1997 był profesorem na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, gdzie do dnia dzisiejszego jest bardzo ciepło wspominany przez współpracowników i ówczesnych studentów. Prowadził wykład z rachunku wyrównawczego.

Jedna z największych firm budowlanych w Polsce firma BUDIMEX zaprasza wszystkich studentów oraz wykładowców Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji na największe wydarzenia dla przyszłych inżynierów - AKADEMIĘ BUDIMEX. To wydarzenie skierowane do studentów, chcących poszerzyć swoją wiedzę o praktyczne wskazówki najlepszych inżynierów z branży. To też wyjątkowa szansa zawalczenia o miejsce w programie praktyk Budimex, będących startem do kariery w budownictwie. Spotkanie odbędzie się 13.03.2018 o godz. 10.00 w sali kinowej Klubu WAT (gen. Witolda Urbanowicza 25a, 01-476 Warszawa). Zarejestruj się już dziś na wydarzenie. Więcej informacji na stronie www.akademiabudimex.pl.