16 marca 2022 r. podchorążowie z III, IV i V roku studiów kierunku geodezja i kartografii, specjalność rozpoznanie obrazowe wraz z opiekunem por. Marcinem WALKOWIAK gościli z wizytą w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Dzięki uprzejmości Dowództwa bazy uczestnicy wyjazdu mogli zapoznać się z pełną infrastrukturą lotniska - poznać budowę i cechy rozpoznawcze zasadniczych elementów takich jak m.in. obiekty strefy rozśrodkowania samolotów, stanowiska dyżurnej pary bojowej, skład materiałów pędnych i smarów, magazyny rakiet, elementy centralnej płaszczyzny postojowej, systemy nawigacyjne oraz obiekty administracyjno-koszarowe.

Podchorążowie mieli również możliwość zaznajomienia się z systemami związanymi z obsługą lotów jak np. system ILS i TACAN. Istotnym punktem szkolenia było zdobycie nowej wiedzy z zakresu Systemu Obrony Powietrznej RP oraz zadań jakie w ramach zobowiązań sojuszniczych NATO realizuje 23 BLT. W czasie wyjazdu studenci mieli również możliwość poznania budowy i charakterystyki samolotu MiG-29 oraz obserwować z bliska czynności związane z jego obsługą techniczną. Wizyta była doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy zdobytej przez podchorążych w ramach studiów szczególnie w zakresie analizy rozpoznawczej wojskowych baz lotniczych na podstawie danych obrazowych.