Szanowni Państwo, z głębokim żalem informuję, że dnia 6 marca 2022 r. odszedł od nas pułkownik rezerwy dr hab. inż. Jerzy Butowtt, profesor WAT. Wieloletni nauczyciel akademicki Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji, wybitny naukowiec, specjalista w dziedzinie fotogrametrii na arenie krajowej i międzynarodowej. Wychowawca wielu pokoleń oficerów Służby Topograficznej, następnie Geograficznej Sił Zbrojnych RP.

Pułkownik rezerwy dr hab. inż. Jerzy Butowtt, profesor WAT

1976 r. Kadra Katedry Geodezji i Fotogrametrii
Od lewej: płk dr inż. Henryk Stasiewicz, płk prof. Stanisław Pachuta, ppłk mgr inż. Józef Stępniak, prof. Tadeusz Lazzarini,
ppłk mgr inż. Ryszard Kościelewski, płk dr hab. inż. Jerzy Butowtt, ppłk dypl. Andrzej Musiałowicz

2009 r. Od lewej: M. Kędzierski, A. Fryśkowska, pułkownik rezerwy dr hab. inż. Jerzy Butowtt, profesor WAT,
A. Orych, M. Wojtkowska, P. Walczykowski, A. Szyguła, R. Dąbrowski

Jego osobowość „z sercem na dłoni” dla każdego studenta i pracownika Wydziału była, jest i pozostanie w naszej pamięci na długo. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia. Informacje na temat uroczystości pogrzebowych zostaną podane w późniejszym terminie.

Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji
płk prof. dr hab. inż. Michał Kędzierski