Sukces KNS GeoPixel w konkursie MON

Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród w III edycji konkursu o nagrodę Ministra Obrony Narodowej za realizację Bezzałogowego Systemu Powietrznego, Lądowego i Morskiego. Nasi studenci otrzymali nagrody:

1. II miejsce za realizację Bezzałogowego Systemu Morskiego w kategorii: bojowe zajął zespół w składzie: Maja Walasik oraz ppor. mgr. inż. Konrad Mikszewicz, który wykonał projekt pt.: "Nawodny Bezzałogowy System Bojowy CIEŃ" - jest to zdalnie sterowana pływająca platforma bojowa, której głównym atutem jest możliwość zaatakowania wrogiego okrętu i jego unieszkodliwienie poprzez zderzenie.

2. Wyróżnienie za realizację Bezzałogowego Systemu Morskiego w kategorii: operacyjno-rozpoznawcze zajął: Karol Korolczuk, który wykonał projekt pt.: "Bezzałogowy Statek Inspekcyjno-badawczy NARWAL" - jest to głębinowa platforma zbierająca dane o zbiorniku wodnym, mogąca wykonywać operacje pod wodą.

3. Wyróżnienie za realizację Bezzałogowego Systemu Morskiego w kategorii: operacyjno - rozpoznawcze zajęła: sierż. pchor. Nina Kurzyna, która wykonała projekt pt.: "VIRGA" - jest to platforma zbierająca dane meteorologiczne zbudowana na podstawie sterowca.

Opiekun projektów: mgr. inż. Marcin Lisowski
OGROMNE BRAWA I GRATULACJE DLA LAUREATÓW KONKURSU!