Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 17 maja nominacje profesorskie 55 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Tytuł naukowy profesora nauk technicznych otrzymał płk dr hab. inż. Michał Kędzierski, dyrektor Instytutu Geodezji Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Miesięcznik „Builder” od lat prowadzi program edukacyjny „Builder for the Future”, który wspiera młodych architektów i inżynierów budownictwa w poszerzaniu fachowej i praktycznej wiedzy oraz umiejętności i kompetencji. W ramach programu organizowane są ogólnopolskie konkursy – Konkurs dla Młodych Architektów i Konkurs dla Młodych Inżynierów.

1. Spotkania informacyjne dla studentów o programie MOST/MOSTECH odbędą się w budynku Biblioteki, we wtorek 12 marca o godzinie 13-tej, sala 22 oraz w czwartek, 14 marca o godzinie 10-tej, Sala Konferencyjna (7a).

Rozpoczęła się rekrutacja do programów MOST  i MOSTECH na semestr letni, roku akademickiego 2018/2019, która potrwa do 30 listopada br

1. Informujemy, że Komisja Kwalifikacyjna dla studentów, który złożyli dokumenty aplikacyjne an wyjazd w ramach programu Erasmus+, odbędzie się 10 kwietnia o godzinie 14-tej w budynku 100, sala 91. Obecność obowiązkowa. Więcej informacji na stronie internetowej: www.wat.edu.pl/ksztalcenie/wymiana-pracownikow-i-studentow

Jakub Wabiński, doktorant na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, został laureatem Junior Fulbright Research Award, przyznawanego przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta. Stypendium potrwa 6 miesięcy i będzie realizowane w roku akademickim 2019/2020 na University of Oregon w USA. W ramach stażu Jakub Wabiński będzie prowadził badania dotyczące opracowywania map tematycznych dla osób niewidomych z wykorzystaniem druku 3D.