W dniu 10.10.2019 r. w Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji po raz 69 zabrzmiała studencka pieśń „Gaudeamus igitur”, która tradycyjnie oznacza rozpoczęcie nowego roku akademickiego. Immatrykulacja studentów pierwszego roku studiów to ważny dzień nie tylko dla „pierwszaków” ale także dla całej społeczności wydziału. W tym roku uroczyste ślubowanie studenckie złożyło blisko 300 studentów studiów I stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Studenci, którzy w procesie rekrutacji uzyskali najlepsze wyniki otrzymali pamiątkowe symboliczne indeksy.

Konkurs dla Młodych Inżynierów to jeden z najpoważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom budownictwa. Konkurs wspiera studentów wydziałów budownictwa oraz młodych inżynierów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.

Informujemy że studenci pragnący ubiegać się o stypendium ministra za znaczące osiągnięcia naukowe/sportowe, powinni w terminie do dnia 07.10.2019 r. złożyć w Dziale Spraw Studenckich pok. 91A (budynek główny):

Już 21.10.2019 r. od godziny 9:00 w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy, odbędą się ogólnopolskie bezpłatne warsztaty 4FUTUREDAY – Dzień Młodego Architekta i Młodego Inżyniera.

Czy chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu budownictwa? Interesujesz się organizacją budowy, urbanistyką/architekturą lub zrównoważonym budownictwem? Chcesz uczyć się od najlepszych i podglądać ich pracę? Jeśli tak to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!