Zakończyła się realizacja międzynarodowego projektu ATC NATO G.5439 (NATO/33-215/2018/WAT) zatytułowanego: Critical Infrastructure Protection - Best Practices and Innovative Methods of Protection wykonywanego w latach 2018-2019 ramach programu Science for Peace and Security (SPS).

Współkierownikami tego grantu byli Leopold Kruszka – ze strony Państwa Członkowskiego NATO (asystentem kierownika był kpt. Paweł Muzolf) i Maciej Klósak – ze strony Państwa Partnera NATO, reprezentujący Uniwersytet Techniczny „Universiapolis” w Agadirze (Maroko). W ramach tego projektu zrealizowany został zaawansowany kurs szkoleniowy w Agadirze z udziałem 37. uczestników - przedstawicieli z siedmiu krajów oraz zostały opublikowane materiały z tego grantu w formie książkowej wydane przez IOS Press.

monografia sps nato

Obecnie w ramach kolejnego konkursu SPS NATO został przyznany grant ATC NATO G.5718 pt. Critical Energy Infrastructure Protection: Innovative Structures and Materials for Blast and Ballistic Protection do realizacji w latach 2019-2020 przez międzynarodowy zespół: Leopold Kruszka – kierownik ze strony Państwa Członkowskiego NATO (asystent kierownika - kpt. Paweł Muzolf) i kpt. Djalel Eddine Tria – kierownik ze strony Państwa Partnera NATO reprezentujący Ecole Militaire Polytechnique w Algierze (Algieria), który obronił doktorat w WAT.