Z myślą o młodych entuzjastach GIS, w dniach 29-31.05.2019 w Krakowie, już po raz trzeciodbędą się Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne GIS Challenge.Jest to inicjatywa środowiska akademickiego skierowana do studentów kształcących się na kierunkach geoinformatycznych oraz innych, wykorzystujących systemy informacji geograficznej / przestrzennej na uczelniach wyższych różnych typów.

Główną ideą GIS Challenge jest sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności analitycznego myślenia pod kątem wykonywania analiz przestrzennych, a także sposobów i metod dążenia do rozwiązania problemów programistycznych z wykorzystaniem dedykowanych bibliotek GIS. W ramach konkursu rywalizują zespoły dwu- i trzyosobowe, które w ciągu zaledwie kilku godzin mają rozwiązać określoną liczbę zadań.

Uczestnictwo w GIS Challenge jest także doskonałą okazją do nawiązania kontaktów pomiędzy firmami z branży IT, które wykorzystują funkcjonalność GIS w swojej pracy, a najzdolniejszymi studentami branży geoinformatycznej.

III AMG – GIS Challenge oraz towarzyszące im prezentacje i spotkania będą doskonałą okazją do zademonstrowania osiągnięć, nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń dla tych, którzy w swojej pracy wykorzystują GIS a także rekrutacji przyszłych pracowników.

18 lutego - 18 marca - rejestracja zespołów
• 18 marca - Zakończenie rejestracji zespołów
• 23 marca - Przesłanie do Kapitanów Drużyn informacji o zakwalifikowaniu na Listę Startową
• 30 kwietnia - Zakończenie przyjmowania Opłaty Rejestracyjnej od Drużyn z Listy Rezerwowej
• 30 kwietnia - Zakończenie przesyłania drogą elektroniczną informacji o Opłacie Rejestracyjnej oraz
Oświadczenia o statusie studenta od Drużyn z Listy Startowej
• 29-31 maja - III Akademickie Mistrzostwa Geoinformatyczne GIS Challenge 2019

Rejestracja uczestników (studentów) rozpocznie się 18.02.2019 r. i potrwa do 18.03.2019. Organizatorzy przewidują udział 40 Drużyn dwu- lub trzyosobowych. Szczegółowe informacje na temat przesyłania zgłoszeń oraz Regulaminu i Harmonogramu Wydarzenia dostępne są na stronie http://gischallenge.com/2019/ oraz na profilu GIS Challenge na Facebooku (https://www.facebook.com/gischallenge).

Studentów WIG WAT chętnych do wzięcia udziału w tegorocznych Mistrzostwach GIS Challenge zapraszam do kontaktu

Dr inż. Joanna Nowak Da Costa
Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT