Absolwenci kierunku budownictwo Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, którzy ukończyli, bądź ukończą studia w okresie od roku akademickiego 2017/2018 do roku akademickiego 2022/2023, wraz z dyplomem ukończenia studiów otrzymają dokument stwierdzający uzyskanie akredytacji europejskiej dla tego kierunku i staną się certyfikowanymi inżynierami lub magistrami inżynierami zgodnie z europejską akredytacją programów studiów.

26 października podczas posiedzenia Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT) na Konferencji Prorektorów ds. Kształcenia i Studenckich Polskich Uczelni Technicznych w Busku-Zdroju, przedstawiciele Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji – dziekan prof. dr hab. inż. Adam Stolarski i prodziekan ds. kształcenia dr hab. inż. Włodzimierz Idczak wraz z prorektorem ds. kształcenia WAT dr. hab. inż. Zdzisławem Bogdanowiczem, odebrali certyfikaty przyznane przez KAUT kierunkowi budownictwo WILiG WAT na obu stopniach studiów. Certyfikaty wręczył przewodniczący KAUT prof. dr hab. inż. Bohdan Macukow. Obecny był również prof. Guillermo Calleja Pardo, przewodniczący zespołu European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE), który uczestniczył w wizycie zespołu KAUT, oceniającego kierunek budownictwo w WAT w kwietniu bieżącego roku. Obydwa stopnie kształcenia na kierunku budownictwo uzyskały również certyfikaty przyznane przez ENAEE (master degree i bachelor degree), jako spełniające kryteria określone dla obu programów studiów zgodnie z EUR-ACE® Framework Standards for the Accreditation of Engineering Programmes.

Zespół Oceniający Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych opiniował kierunek studiów budownictwo Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT w dniach 8 – 10 kwietnia 2018 r. W skład zespołu oceniającego, kierowanego przez prof. dr. hab. inż. Marka Lefika z Politechniki Łódzkiej weszli: prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski z Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. inż. Jan Małolepszy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, mgr inż. Jacek Boruc, zastępca dyrektora Biura Technicznego WARBUD S.A., reprezentujący pracodawców oraz Miłosz Sabady, przedstawiciel studentów. Praca zespołu KAUT obserwowana była przez zespół European Network for Accreditation of Engineering Education, pod kierownictwem prof. Guillermo Calleja Pardo z Hiszpanii. Członkami zespołu ENAEE byli: prof. Jacques Philippe Bersier ze Szwajcarii, wiceprezydent ENAEE Denis Michael Mc Grath z Irlandii oraz prof. Guenter Albert Heitmann z Niemiec.

ZOBACZ CERTYFIKATY I ZDJĘCIA

dr hab. inż. Włodzimierz Idczak, Ewa Jankiewicz
fot. dr inż. Jarosław Bułka (KAUT)