Program Praktyk Budimex

Budimex wystartował z programem praktyk studenckich na rok 2024. Największy w Polsce generalny wykonawca przygotował ok. 250 miejsc dla osób kształcących się na kierunkach inżynieryjnych, ale także w dziedzinie HR, finansów czy IT. Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę internetową www.akademiabudimex.pl. Nowa witryna programu zawiera m.in. mapę lokalizacji, w których - w okresie od marca do września - można odbyć praktyki. Są tam także sylwetki - wybranych z pośród 500 - pracowników firmy, którzy zaczynali swoją przygodę zawodową właśnie, jako praktykanci.

Znajdź swój klucz do sukcesu” to kolejna odsłona Programu Praktyk Akademii Budimex, z którego skorzystało łącznie 1 782 osób. Marzącym o karierze w branży budowlanej studentom Budimex oferuje m.in. wynagrodzenie za praktyki, opiekę medyczną, wsparcie dedykowanego opiekuna, zdobycie cennego doświadczenia z liderem polskiego rynku budowlanego, a także możliwość stałego zatrudnienia.

Praktyki w Budimex to doskonała okazja, żeby wykonywać ciekawe zadania i stać się częścią zespołu odpowiedzialnego za realizację największych w Polsce projektów. W tym roku praktyki będzie można odbyć m.in. na budowach: terminalu DCT T3 w Gdańsku, drogi S17 w Zamościu, czy Szpitala Wojskowego w Krakowie. Dla tych, którzy chcą poznać branżę budowalną od innej strony Budimex stworzył możliwość zdobywania doświadczenia w działach: PR, HR, IT oraz finansowym

Zgłoszeń do nowej edycji Programu Praktyk Akademii Budimex można dokonywać przez stronę internetową www.akademiabudimex.pl. Została ona w tym roku całkowicie odświeżona - zyskała nową oprawę graficzną, a oprócz historii praktykantów pojawiły się kolejne nowe elementy takie jak Q&A, zegar odliczający czas do startu praktyk, a także sekcja z opisami biur i budownictw, aby kandydaci mogli lepiej poznać firmę. Zmianie uległa również gra rekrutacyjna, której wynik stanowi element oceny kandydata - proces aplikacji został skrócony poprzez ograniczenie czasu gry. Obecnie składa się ona z 12 pytań i podzielona jest na dwa obszary: budowlany oraz biurowy.

Grupa Budimex to lider na polskim rynku generalnych wykonawców. Firma prowadzi aktywną ekspansję na rynki zagraniczne, w tym Czechy, Niemcy i Słowację. W tym roku Budimex po 20 latach powrócił do indeksu WIG-20 - największych spółek notowanych na polskiej giełdzie papierów wartościowych.

Firma zatrudnia obecne ok. siedmiu tysięcy pracowników, a jej polityka zatrudnienia jest doceniana przez tak prestiżowe organizacje, jak Financial Times. W 2023 r. Budimex znalazł się w pierwszej dziesiątce firm budowlanych na świecie w rankingu tego pisma. Polska spółka zdobyła 71,6 na 100 możliwych punktów i wyprzedziła wielu czołowych graczy rynku międzynarodowego. Wyróżnienie to efekt prowadzenia konsekwentnej polityki wspierania różnorodności oraz systematycznego wspierania rozwoju zawodowego kobiet.