Technologia opracowania tyflomap zabytkowych założeń parkowych

23 maja 2024 r. w sali kinowej Klubu WAT przy ul. Gen. S. Kaliskiego 25a odbędzie się konferencja podsumowująca projekt pt. „Technologia opracowania tyflomap zabytkowych założeń parkowych”, realizowany na WAT w latach 2021-2024. Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Głównego Geodety Kraju.

Celem konferencji jest przedstawienie wyników projektu, w ramach którego wypracowano oraz wdrożono kompleksową technologię opracowywania niskobudżetowych tyflomap walorów kulturowych zabytkowych parków i ogrodów, zwiększających dostępność oferty turystycznej i kulturowej dla osób niewidomych i słabowidzących. W projekcie zaproponowaliśmy nowe podejście do opracowywania tyflomap parków: zamiast map służących poruszaniu się po parku proponujemy mapy pokazujące styl parku, który decyduje o jego pięknie i unikalności. Przedstawione zostaną metodyczne oraz praktyczne aspekty badań, a także pilotażowo opracowane mapy parków w stylach: barokowym, renesansowym, angielski, romantycznym i japońskim.

Konferencja jest nieodpłatna, towarzyszyć jej będzie wystawa prac dotykowych. Dla uczestników spotkania przewidujemy przerwę kawową i lunch.

Więcej szczegółów oraz program konferencji można znaleźć folder tutaj (zaproszenie i program załączone w pdf).

Osoby zainteresowane uczestnictwem w konferencji proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Osoba do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.