Anna SzcześniakProdziekan ds. kształcenia Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji

Pani dr inż. Anna Szcześniak - Absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej, specjalność: organizacja i zarządzanie w budownictwie, specjalizacja: projektowanie i technologia wykonywania konstrukcji żelbetowych (2007 r.). Dr nauk technicznych w zakresie mechaniki konstrukcji, Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji (2013 r.). Zatrudniona na stanowisku adiunkta naukowo – dydaktycznego od 2013 roku.

mkedzierskiDziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji

płk prof. dr hab. inż. Michał Kędzierski
- Absolwent Wydziału Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej WAT, specjalność geodezja wojskowa (1996). 2004 r. - Dr nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii, Wydziału Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej WAT. 2010 - dr hab. nauk technicznych w dziedzinie geodezji i kartografii, Akademia Górniczo Hutnicza Kraków, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. Od maja 2019 profesor nauk technicznych. W 2023 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie Executive Master of Business Administration (MBA). Od 01.10.2012 r. do 30.09.2019 r. pełnił funkcję dyrektora Instytutu Geodezji. Od 01.10.2019 r. dziekan Wydziału.

Zastępca Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji

Pan płk dr inż. Paweł Kamiński
Wojskową Akademię Techniczną ukończył w roku 1999 na Wydziale Fizyki Technicznej o specjalności „Metody numeryczne w meteorologii”. Po roku pracy jako dowódca plutonu wrócił na uczelnię i rozpoczął pracę na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji, gdzie pracuje do dziś.

Wśród jego zainteresowań naukowych są analizy szeregów czasowych współrzędnych na stacjach referencyjnych, analizy danych zasilających Systemy Informacji Przestrzennych, a także analizy danych wykorzystywanych w Rozpoznaniu Obrazowym. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z przedmiotu teoria błędów.

aorychProdziekan ds. studenckich Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji

Pani dr inż Agata Orych w roku 2008 ukończyła Wojskową Akademię Techniczną na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji o specjalności Geoinformatyka, kierunek Geodezja i Kartografia i w tym samym roku rozpoczęła pracę na WAT. Zainteresowania naukowe: teledetekcja, fotografia, interpretacja zobrazowań terenu, teledetekcja hiperspektralna, Traktat Open Skies.


Oprócz prowadzonej pracy dydaktycznej, była wykonawcą czterech projektów naukowych finansowanych ze środków KBN oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Na zlecenie Departamentu Polityki Bezpieczeństwa Międzynarodowego MON, bierze czynny udział w pracach związanych z rozwojem oraz realizacją Traktatu o Otwartych Przestworzach (Open Skies) w Polsce i na arenie międzynarodowej. Od 2008r. jest aktywnym członkiem eksperckich grup roboczych pod auspicjami OBWE. Uczestniczy w misjach obserwacyjnych nad terytorium Polski, Rosji, Białorusi oraz Ukrainy, jak również w międzynarodowych certyfikacjach, pełniąc często rolę szefa podzespołów inspektorów. Od 2013r. prowadzi wykłady na corocznym kursie "Open Skies Orientation" w szkole NATO w Oberammergau. Dr inż. Agata Orych jest autorką kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach o szerokiej cyrkulacji narodowej oraz międzynarodowej.

wierzbickiProdziekan ds. nauki i rozwoju Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji


Dr hab. inż. Damian Wierzbicki
 - Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, specjalność: fotogrametria, teledetekcja i systemy informacji geograficznej. Studia ukończone z wyróżnieniem (2012). Doktorat (2015). Uzyskanie stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport (2019). Zatrudniony na stanowisku profesora badawczo-dydaktycznego od 2019 roku. W 2021 r. ukończył studia podyplomowe z zakresu zastosowania głębokich sieci neuronowych w cyfrowym przetwarzaniu obrazów (Politechnika Warszawska). Obecnie jego zainteresowania naukowe związane są z zastosowaniem metod sztucznej inteligencji w przetwarzaniu optycznych i radarowych zobrazowań satelitarnych.