INFORMACJA FINANSOWA DLA STUDENTÓW WIG
- Studenci odchodzący z uczelni WAT (skreśleni, rezygnujący, dyplomanci itp.) zobowiązani są do uregulowania wszelkich zaległości związanych z opłatami za studia.
- Prosi się studentów o weryfikację dokonywanych wpłat widocznych na indywidualnym koncie studenta USOS.
- Studenci chcący odebrać nadpłatę widoczną w USOS-ie powinni złożyć wniosek o zwrot wraz z podaniem nr. konta bankowego na który ma być dokonany przelew.
Wniosek zeskanowany wraz z własnoręcznym podpisem studenta można wysłać mailowo na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w punkcie podawczym/portierni w bud.58
OPŁATY CZESNEGO ZA SEMESTR LETNIM W ROKU AKADEMICKIM 2024-2025
Opłatę za studia (czesne), jak i wszelkie pozostałe opłaty studenci dokonują na swoje indywidualne konto studenckie dostępne w systemie USOS.
- Studenci I roku studiów niestac. należność za legitymację studencką wpłacają łącznie z opłatą czesnego za studia za I semestr do 31.03.2025 r.
- Studenci I (sem. 2), II , III i IV roku studiów niestac. czesne za semestr zgodnie z umową należy opłacić przed rozpoczęciem semestru.
Opłaty za semestr na kontach studentów w USOS-ie będą widoczne do 15.03.2025 r. (po zakończeniu semestru zimowego i po utworzeniu grup na semestr letni)
Studenci mogą składać wnioski o rozłożenie płatności na raty do dnia 15.03.2025 r.
Harmonogram ratalny będzie widoczny na koncie studenta po 20.03.2025 r.
Po tym terminie wnioski nie będą przyjmowane.
Wnioski należy składać osobiście w biurze podawczym wydziału lub wysyłając skan z własnoręcznym podpisem pocztą elektroniczną na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zobacz wszystkie załączniki (zarządzenia i decyzje) dotyczące opłat wydziałowych klikając na link poniżej.
folder Opłaty wydziałowe - zarządzenia i decyzje
Pozostałe uwagi
- Fakturę VAT wystawia się nie później niż siódmego dnia od daty wpłaty na rachunek bankowy Akademii. Wynika to z § 9 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. w sprawie m.in. wystawiania faktur (Dz. U. nr 212, poz. 1337) informacja w Dziekanacie Wydziału pokój nr 5.
- Indywidualny rachunek bankowy studenci mogą wygenerować w systemie USOS.
- Pamiętać należy, że skrót Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji to „WIG”.
Wojskowa Akademia Techniczna została powołana ustawą z 22 marca 1951.
W dniu 1 października 1951 roku do zajęć przystąpiło 700 słuchaczy na pięciu fakultetach, z których jeden, Fakultet Wojsk Inżynieryjnych był protoplastą obecnego Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji. Powołano go na zapotrzebowanie wojsk inżynieryjnych i służby komunikacji wojskowej. Mieli być na nim szkoleni specjaliści inżynierowie - dowódcy, inżynierowie - saperzy oraz inżynierowie - eksploatatorzy sprzętu i techniki wojskowej.
W następnych latach Siły Zbrojne zwiększyły zadania i rozszerzyły zakres potrzeb. Zaczęto prowadzić szkolenie specjalistów dla wojsk lotniczych oraz służby inżynieryjno - budowlanej i topograficznej WP.
Szkolenie prowadzono na kilku specjalnościach: inżynieria wojskowa (czyli saperzy), instalacje budowlane, elektroenergetyka wojskowa. Pierwsze lata pracy Fakultetu były trudno. Na kadrę spadł obowiązek przygotowania od podstaw całego procesu szkolenia oraz bazy szkoleniowej i laboratoryjnej. Dbano również o podnoszenie kwalifikacji kadry dydaktycznej i inżynieryjno - technicznej.
W 1958 roku Fakultet Wojsk Inżynieryjnych przekształcono w Wydział Inżynieryjno-Saperski Fakultetu Wojsk Pancernych, Samochodowych i Inżynieryjnych. Okres ten charakteryzował się dynamicznym rozwojem dydaktyki, uruchamianiem bazy laboratoryjnej, kształtowaniem nowych specjalności, tworzeniem zespołów naukowo - badawczych i dydaktycznych.
Następnie, w roku 1962 powstaje Wydział Inżynierii Wojskowej i Geodezji, który w roku 1979 przekształca się w Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji. Utworzona struktura sprzyjała tworzeniu się zespołów naukowych podejmujących w szerszym zakresie prowadzenie prac naukowo-badawczych zarówno teoretycznych jak i praktycznych, użytecznych dla wojsk. Wzrósł poziom kształcenia i prestiż wydziału.
Jego struktura zmieniła się. W grudniu 1994 roku w wyniku połączenia wydziałów: Inżynierii Lądowej i Geodezji oraz Chemii i Fizyki Technicznej powstał Wydział Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej.
Wydział Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej kształcił, w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, studentów na kierunkach: budownictwo, geodezja i kartografia, chemia, inżynieria materiałowa oraz fizyka techniczna. Początkowo kształcenie prowadzono wyłącznie na potrzeby MON, jednak w ostatnich latach studia na Wydziale Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej podejmowały także osoby cywilne. Najpierw w trybie niestacjonarnym, a począwszy od roku akademickiego 2002/2003 również w trybie stacjonarnym.
1 września 2006 na mocy uchwały Senatu Wojskowej Akademii Technicznej Nr 63/II/2006 z dnia 18 maja 2006 roku Wydział Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej zostaje przekształcony z powrotem na dwa wydziały i następuje powrót do sytuacji z przed roku 1994.
Obecnie na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji studiuje ponad 1000 studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Najzdolniejsi studenci maja możliwość kształcenia się według indywidualnych programów studiów, oraz korzystać z wymiany międzynarodowej w ramach programu edukacyjnego SOCRATES.
W Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji zatrudnionych jest prawie 100 nauczycieli akademickich. Umożliwia to, poza działalnością dydaktyczną, prowadzenie badań naukowych na wysokim poziomie.
Prace badawcze są finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Unię Europejską.
O poziomie naukowym badań realizowanych w wydziale świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, zarówno krajowe jak i międzynarodowe. Naukowcy z wydziału w celu prezentacji wiedzy i osiągnięć są też zapraszani przez liczące się światowe ośrodki. Dzięki temu Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji współpracuje naukowo z wieloma ośrodkami krajowymi i zagranicznymi. Wyniki prac badawczych znajdują także zastosowanie w Siłach Zbrojnych RP.