Sympozjum organizowane pod patronatem Wojskowej Agencji Mieszkaniowej przez Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji z udziałem pracowników z Wydziałów Budownictwa: Politechniki Łódzkiej, Opolskiej, Wydziału Geodezji Politechniki Warszawskiej. W Sympozjum uczestniczyli przedstawiciele AON, GUNB i WACETOB. Tematyka wykładów obejmowała główne problemy analizy efektywności systemów realizacji i eksploatacji w rozproszonym budownictwie wielorodzinnym. Najważniejsze z nich to charakterystyka energetyczna budynków i doskonalenie standardów energetycznych w warunkach budownictwa rozproszonego. Rozważano możliwości zastosowania kolektorów słonecznych i pomp ciepła z inwestycji własnych i wykorzystaniu dotacji. W dyskusjach z uczestnikami dyskutowano warunki wykorzystania instalacji sieciowych i autonomicznych.