• giswig_baner

Sample image

Nowy Budynek KRO

Zajęcia na studiach podyplomowych prowadzone są w nowoczesnym budynku Katedry Rozpoznania Obrazowego, najmłodszej jednostki organizacyjnej Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. Inwestycja powstała ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, a jej budowa trwała dwa lata.

Praca końcowa

Praca końcowa

Słuchacze, w ramach studiów podyplomowych wykonują pracę końcową, w trakcie której doskonalą poznane umiejętności pod kierunkiem nauczycieli akademickich - ekspertów z dziedziny GIS, Teledetekcji i Fotogrametrii. Przykładowe tematy pracy końcowych znajdują się w zakładce  Pliki do Pobrania.

Sample image

Rekrutacja na studia

Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa poprzez System Internetowej Rejestracji Kandydatów w terminie do 30.09.2024 r. Liczba miejsc: 40. Informacje o wymaganych kwalifikacjach i płatnościach znajdują się w zakładce Studia. W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

Sample image

Programy studiów

Zachęcamy do zapoznania się z  Programem Studiów. Nasze studia to 76 godzin wykładów i aż 128 godzin zajęć praktycznych z zakresu GIS, przetwarzania obrazów satelitarnych i z BSP, a także danych z naziemnego i lotniczego skanowania laserowego.

Absolwentka Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, specjalność geodezja i systemy informacji przestrzennej (2004). 2007 r. - dr nauk technicznych w dyscyplinie geodezji i kartografii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej. 2017 r. – dr hab. nauk technicznych w dyscyplinie geodezji i kartografii, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa. Zatrudniona na stanowisku profesora WAT od 2018 r.

Członek Polskiego Towarzystwa Informacji Przestrzennej oraz European Geoscience Union, a także reprezentant członka PKN/KT 297 ds. Informacji Geograficznej. Broker innowacji (szkolenie „Przygotowanie regionalnych brokerów innowacji do transferu nowych technologii” organizowane przez UWM w Olsztynie i Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu, 2008). Dorobek naukowy obejmuje udział w projektach badawczych, wygłoszenie referatów na międzynarodowych lub krajowych konferencjach tematycznych, nagrody za działalność naukową, autorstwo lub współautorstwo: publikacji naukowych, opracowań zbiorowych i dokumentacji prac badawczych, monografii, wzoru użytkowego, wzoru przemysłowego oraz oryginalnych osiągnięć projektowych. Autorka lub współautorka wielu ekspertyz i innych opracowań na zamówienie organów władzy publicznej, samorządu terytorialnego, podmiotów realizujących zadania publiczne lub przedsiębiorców. Recenzentka projektów w ramach konkursów NCBR oraz publikacji w czasopismach międzynarodowych, w tym z IF i krajowych, monografii oraz materiałów konferencyjnych. Osiągnięcia dydaktyczne obejmują m.in. wykłady zaproszone, nagrody inne niż za działalność naukową, współautorstwo podręczników akademickich i skryptów, opracowanie kursów e-learning oraz programów warsztatów, wykładów oraz szkoleń dla różnych towarzystw i ośrodków naukowych.

Zainteresowania naukowe: systemy geoinformacyjne, infrastruktura informacji przestrzennej, ontologie, modelowanie informacji geograficznej, wizualizacje geoprzestrzenne, analiza systemów biznesowych, informatyka ekonomiczna.

Siatka godzin

Blok Godziny
1-2 08.00 - 09.35
3-4 09.50 - 11.25
5-6 11.40 - 13.15
7-8 13.30 - 15.05
9-10 15.45 - 17.20
11-12 17.35 - 19.10
13-14 19.25 - 21.00

Ważne telefony

Sekretariat:
tel./fax 261-83-90-21
 
Kierownik studiów:
tel. (+48) 601-284-280