• giswig_baner

Sample image

Nowy Budynek KRO

Zajęcia na studiach podyplomowych prowadzone są w nowoczesnym budynku Katedry Rozpoznania Obrazowego, najmłodszej jednostki organizacyjnej Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. Inwestycja powstała ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, a jej budowa trwała dwa lata.

Praca końcowa

Praca końcowa

Słuchacze, w ramach studiów podyplomowych wykonują pracę końcową, w trakcie której doskonalą poznane umiejętności pod kierunkiem nauczycieli akademickich - ekspertów z dziedziny GIS, Teledetekcji i Fotogrametrii. Przykładowe tematy pracy końcowych znajdują się w zakładce  Pliki do Pobrania.

Sample image

Rekrutacja na studia

Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa poprzez System Internetowej Rejestracji Kandydatów w terminie do 30.09.2024 r. Liczba miejsc: 40. Informacje o wymaganych kwalifikacjach i płatnościach znajdują się w zakładce Studia. W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

Sample image

Programy studiów

Zachęcamy do zapoznania się z  Programem Studiów. Nasze studia to 76 godzin wykładów i aż 128 godzin zajęć praktycznych z zakresu GIS, przetwarzania obrazów satelitarnych i z BSP, a także danych z naziemnego i lotniczego skanowania laserowego.

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT, specjalność: fotogrametria, teledetekcja i systemy informacji geograficznej. Studia ukończone z wyróżnieniem (2012). Doktorat (2015). Uzyskanie stopnia doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport (2019). Zatrudniony na stanowisku adiunkta badawczo-dydaktycznego od 2015 roku.

Zainteresowania naukowe: fotogrametria cyfrowa, fotogrametria niskiego pułapu, cyfrowe przetwarzanie obrazu, naziemny skaning laserowy, teledetekcja

Dr hab. inż. Damian Wierzbicki jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych, w tym z listy JCR, publikacji materiałach konferencyjnych krajowych i zagranicznych konferencji naukowych związanych z tematyką fotogrametrii i teledetekcji. Jest również współautorem pierwszej w Polsce książki dotyczącej opracowań fotogrametrycznych z danych obrazowych pozyskanych przez sensory zamontowane na pokładzie bezzałogowych statków powietrznych (2014).

Jest także autorem zgłoszenia patentowego (2018) dotyczącego opracowania głowicy wielokamerowej do pozyskiwania danych obrazowych na potrzeby opracowania modeli 3D ulic, lub elewacji budynków. Ponadto jest wykonawcą w projektach badawczych finansowanych przez NCBiR oraz DNiSW. Jest aktywnym recenzentem w międzynarodowych i polskich czasopismach naukowych o tematyce fotogrametrycznej i teledetekcyjnej. Uczestniczył w dwóch krajowych stażach naukowych (Politechnika Gdańska, POLSA) oraz w jednym zagranicznym (University of Valencia).

Obecnie jego zainteresowania naukowe związane są z opracowaniem nowych metod korekcji radiometrycznych i geometrycznych umożliwiających zwiększenie zasięgu zobrazowania dla bezzałogowych statków powietrznych oraz podniesienia dokładności dla nietypowych (specjalnych) opracowań fotogrametrycznych i teledetekcyjnych.

Siatka godzin

Blok Godziny
1-2 08.00 - 09.35
3-4 09.50 - 11.25
5-6 11.40 - 13.15
7-8 13.30 - 15.05
9-10 15.45 - 17.20
11-12 17.35 - 19.10
13-14 19.25 - 21.00

Ważne telefony

Sekretariat:
tel./fax 261-83-90-21
 
Kierownik studiów:
tel. (+48) 601-284-280