• giswig_baner

Sample image

Nowy Budynek KRO

Zajęcia na studiach podyplomowych prowadzone są w nowoczesnym budynku Katedry Rozpoznania Obrazowego, najmłodszej jednostki organizacyjnej Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. Inwestycja powstała ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej, a jej budowa trwała dwa lata.

Praca końcowa

Praca końcowa

Słuchacze, w ramach studiów podyplomowych wykonują pracę końcową, w trakcie której doskonalą poznane umiejętności pod kierunkiem nauczycieli akademickich - ekspertów z dziedziny GIS, Teledetekcji i Fotogrametrii. Przykładowe tematy pracy końcowych znajdują się w zakładce  Pliki do Pobrania.

Sample image

Rekrutacja na studia

Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa poprzez System Internetowej Rejestracji Kandydatów w terminie do 30.09.2024 r. Liczba miejsc: 40. Informacje o wymaganych kwalifikacjach i płatnościach znajdują się w zakładce Studia. W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

Sample image

Programy studiów

Zachęcamy do zapoznania się z  Programem Studiów. Nasze studia to 76 godzin wykładów i aż 128 godzin zajęć praktycznych z zakresu GIS, przetwarzania obrazów satelitarnych i z BSP, a także danych z naziemnego i lotniczego skanowania laserowego.

Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej, specjalność: geodezja wojskowa (1993). 2003 r. - doktor nauk technicznych w dyscyplinie: geodezja i kartografia, specjalność: teledetekcja, Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Inżynierii, Chemii i Fizyki Technicznej.

Zainteresowania naukowe: wykrywanie obiektów (w tym maskowanych), fotografia wielo i hiperspektralna.

Jest autorem monografii i współautorem rozdziałów w kilku monografiach. Kierował i był głównym wykonawcą kilku projektów badawczych finansowanych przez Komitet Badań Naukowych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Departament Nauki i Szkolnictwa Wojskowego.

W 2010 r. zdobył brązowy medal na IV Międzynarodowej Wystawie Innowacji w Warszawie IWIS za "Test kalibracyjny do wyznaczania terenowej zdolności rozdzielczej sensorów termalnych".

W latach 1995 - 2009 r uczestniczył jako ekspert w realizacji międzynarodowego Traktatu o Otwartych Przestworzach. Odpowiadał za planowanie i kontrolę realizacji lotów obserwacyjnych. Autor systemu komputerowego planowania oraz śledzenia przebiegu lotu obserwacyjnego, systemu do archiwizacji danych obrazowych i nawigacyjnych z misji obserwacyjnych Open Skies. Współtworzył system wyznaczania parametrów prowadzenia lotów obserwacyjnych, metodykę badań sensytometrycznych materiałów fotograficznych stosowanych w misjach Open Skies oraz system do kontroli obróbki fotochemicznej materiałów światłoczułych wykorzystywanych w ramach realizacji Traktatu.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego corocznych sympozjów „Rozpoznanie Obrazowe w Bezpieczeństwie i Obronności - ROBO”. Członek komitetu organizacyjnego konferencji „Wykorzystanie współczesnych zobrazowań satelitarnych, lotniczych i naziemnych dla potrzeb obronności kraju i gospodarki narodowej”. Wyróżniony medalem „Zasłużony dla WILIG”, medalem Komisji Edukacji Narodowej, medalem „Zasłużony Nauczyciel Akademicki”, brązowym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”.

Siatka godzin

Blok Godziny
1-2 08.00 - 09.35
3-4 09.50 - 11.25
5-6 11.40 - 13.15
7-8 13.30 - 15.05
9-10 15.45 - 17.20
11-12 17.35 - 19.10
13-14 19.25 - 21.00

Ważne telefony

Sekretariat:
tel./fax 261-83-90-21
 
Kierownik studiów:
tel. (+48) 601-284-280