Sekretariat:
tel. 261-83-98-67
Opiekun koła:
tel. 261-83-98-67
Administrator IT:
tel. 261-83-74-21
24 października 2014r. w sali konferencyjnej klubu WAT w Warszawie odbyła się Konferencja „Filozofia Sukcesu” zorganizowana przez Komitet Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Koło Naukowe Budownictwa działające przy Wojskowej Akademii Technicznej.
Celem spotkania było zainspirowanie przyszłych inżynierów budownictwa do dynamicznego i świadomego rozpoczęcia kariery zawodowej. Dla młodych osób to szansa na znalezienie odpowiedzi na pytania: Czym jest sukces? Jakie są warunki jego osiągnięcia? W tych poszukiwaniach mieli uzyskać pomoc od wyjątkowych gości - prelegentów, w roli których wystąpili wybitni przedstawiciele branży budownictwa. Opowiadając własną historię, podzielili się wiedzą i poglądami na temat źródeł sukcesu. Zmotywowani studenci i technicy budownictwa, po zakończeniu pierwszej części konferencji, mogli poszerzyć swoją wiedzę o ciekawostki technologiczne przedstawione w prezentacjach budowy II linii metra w Warszawie oraz wieżowca Warsaw Spire – najwyższego biurowca w Polsce.
Gospodarzem spotkania był Pan Wiktor Piwkowski, sekretarz generalny PZITB, doświadczony businessman oraz przede wszystkim, autorytet młodych ludzi. Energia i umiejętności oratorskie pozwoliły mu z łatwością utrzymać spójność wystąpień, a także uwagę uczestników pomiędzy wystąpieniami gości.
Jako pierwsza głos zabrała Pani Dorota Raben, prezes Portu Gdańskiego, najszybciej rozwijającego się portu bałtyckiego. Podzieliła się z uczestnikami nie tylko rozwiązaniami, które pomogły jej zbudować tak doskonałą karierę zawodową, ale również przepisem na samorealizację i szczęście osobiste. Swoją filozofię przedstawiła za pomocą krzesła, porównując jego równowagę do balansu swojego życia utrzymywanego przez cztery filary.
Pan Roman Wieczorek, Wiceprezes Wykonawczy firmy Skanska AB i jednocześnie pierwszy Polak zasiadający w jej zarządzie, wystąpił jako drugi prelegent. Swoją prezentację rozpoczął od przedstawienia misji i strategii firmy. W dalszej części zdefiniował sukces w biznesie i przedstawił warunki jego osiągnięcia, przytaczając cytaty będące jego osobistymi maksymami. Uczestnicy konferencji pozostali pod wrażeniem profesjonalizmu nie tylko człowieka sukcesu, ale i doskonałego mówcy.
Konwencję przełamał Pan Dariusz Blocher, prezes zarządu i dyrektor generalny Budimeksu SA. Zamiast stanąć na scenie i przemawiać, podjął wyzwanie - rozpoczął dialog z młodymi ludźmi stając pośród nich i odpowiadając na liczne pytania. Entuzjazm pośród zaangażowanych w rozmowę studentów rozbudziła również zaoferowana i przyznana pod koniec wystąpienia nagroda w postaci umowy o pracę dla najbardziej aktywnego uczestnika.
Następne wystąpienie należało do Pana Artura Kaźmierczaka, który przedstawił swój sukces nie w odniesieniu do zajmowanego stanowiska wiceprezesa firmy MZURI, ale jako himalaista i zdobywca 8-tysięcznika. Poruszył uczestników opowieściami z wypraw i pokazał jak ważna jest determinacja i poświęcenie w dążeniu do celu. Ostatnim prelegentem pierwszej części konferencji był główny technolog Peri Polska- Pan Paweł Gulak. Pokazując dynamiczny przebieg swojej kariery i prezentując imponujące portfolio, zapisał się w pamięci uczestników jako charyzmatyczny człowiek sukcesu z niebotycznym dorobkiem zawodowym. Nie zapomniał jednak zaznaczyć, że nie tylko praca, ale i inne wartości, są warunkiem samorealizacji.
W drugiej części konferencji, jako pierwszy, głos zajął Pan Krzysztof Owczarczyk, znakomity inżynier i obecnie kierownik budowy Warsaw Spire – docelowo jednej z monumentalnych budowli Warszawy. Dzięki profesjonalnie przygotowanej prezentacji oraz ciekawostkom jakie wyjawiał na temat prac prowadzonych obecnie na placu budowy biurowca, skupienie uwagi widzów nie sprawiło mu najmniejszej trudności.
Konferencję zakończyła prezentacja technologiczna firmy MAPEI poprowadzona przez pana Mikołaja Alexandrowicza. Z powodzeniem udało mu się sprostać oczekiwaniom głodnych wiedzy studentów, pokazując systemy wykorzystywane przez firmę przy budowie drugiej nitki metra w Warszawie.
Warto wspomnieć o tym, że PZITB obchodzi w tym roku 80-lecie istnienia i nieprzerwanej działalności. Pomimo obecnej tendencji do starzenia się i zanikania tego typu organizacji, Związkowi udało się rozbudzić zapał w młodzieży i zachęcić ją do aktywności, czego efektem jest wyżej wspomniane wydarzenie. Sukcesem okazała się również sama konferencja, której wzięło udział ponad 400 osób ponad 400 osób.
Opracowali:
Klaudia Ozcelik
Krzysztof Milanowski