jsiwinski1Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej, specjalność budownictwo ogólne (2009). od 2010r. – kierownik Pracowni Komputerowych Analiz Konstrukcji Instytutu Inżynierii Lądowej/Katedry Budownictwa. od 2011r. – opiekun Koła Naukowego Studentów „Budownictwo”. 2012r. – uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno - budowlanej. 2014r. - dr nauk technicznych w zakresie mechaniki konstrukcji , Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji. Zatrudniony na stanowisku asystenta naukowo - dydaktycznego od października 2009 roku do marca 2015r. Od marca 2015r. zatrudniony na stanowisku adiunkta.

Zainteresowania naukowe: metody numeryczne w budownictwie, konstrukcje żelbetowe, budownictwo specjalne, analizy zniszczenia konstrukcji, oddziaływania wybuchowe, komputerowe metody projektowania w budownictwie, prawo budowlane. Dr inż. Jarosław Siwiński od października 2009r. do marca 2015r. był zatrudniony na stanowisku asystenta naukowo-dydaktycznego na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej. W ramach pracy na stanowisku asystenta naukowo-dydaktycznego prowadził zajęcia z przedmiotów Mechanika Budowli, Wytrzymałość Materiałów, Budownictwo Ogólne, Konstrukcje Betonowe, Metody Komputerowe, Metody Obliczeniowe, Fakultet, Budownictwo Ogólne, Seminaria, Metody Numeryczne w Budownictwie, Budownictwo Specjalne. Obecnie prowadzi zajęcia dydaktyczne z przedmiotów Konstrukcje Betonowe, Budownictwo Specjalne, Komputerowe metody projektowania w budownictwie. Od marca 2015r. do chwili obecnej zatrudniony jest na stanowisku adiunkta naukowo – dydaktycznego. Do chwili obecnej przeprowadził zajęcia dydaktyczne w wymiarze przekraczającym 2000h.

Jest współautorem 10 publikacji naukowych. Od roku 2010 jest kierownikiem Pracowni Komputerowych Analiz Konstrukcji, w ramach działalności na ww. stanowisku rozwinął poziom pracowni wprowadzając nową jakość kształcenia w zakresie metod komputerowych stosowanych w budownictwie. Od roku 2011 jest opiekunem Koła Naukowego Studentów Budownictwa. W ramach działalności ze studentami osiągnięto liczne nagrody i wyróżnienia w zakresie ogólnopolskim jak również międzynarodowym. Czynny udział w konferencjach, konkursach i seminariach był wykorzystywany do promowania i działalności popularyzatorskiej na rzecz Wojskowej Akademii Technicznej. Był kierownikiem 40 prac dyplomowych.

W roku 2012 uzyskał uprawnienia zawodowe do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, jest członkiem Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Doświadczenie zawodowe w znacznym stopniu jest przekazywane studentom wydziału w ramach działalności dydaktycznej, jak również w ramach zajęć pozaobowiązkowych połączonych z działalnością KNS. W swojej karierze wykonał dotychczas 26 opracowań projektowych oraz był współautorem 20 opracowań projektowych, 8 ekspertyz (w tym 2 dla MON) oraz licznych innych opracowań takich jak np. przeglądy techniczne obiektów, charakterystyki energetyczne, opinie geotechniczne, opinie techniczne i instrukcje bezpieczeństwa pożarowego.

We wrześniu 2014r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych w zakresie budownictwa w specjalności mechanika konstrukcji na podstawie przedstawionej rozprawy doktorskiej pt. „Modelowanie mechanizmu zniszczenia budynków obciążonych wybuchowo”. W roku 2015 poszerzał swoje kwalifikacje zawodowe o świadectwa kwalifikacji sieci elektroenergetycznych, cieplnych i gazowych w zakresie eksploatacji i dozoru. Brał również czynny udział w konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych.