Miesięcznik „Builder” od lat prowadzi program edukacyjny „Builder for the Future”, który wspiera młodych architektów i inżynierów budownictwa w poszerzaniu fachowej i praktycznej wiedzy oraz umiejętności i kompetencji. W ramach programu organizowane są ogólnopolskie konkursy – Konkurs dla Młodych Architektów i Konkurs dla Młodych Inżynierów.

Ogłoszenie wyników II edycji konkursu „BUILDER4YOUNGENGINEERS” oraz VI edycji konkursu „BUILDER4YOUNGARCHITECTS”odbyło się 30.05.2019 r. podczas dorocznej gali organizowanej przez redakcję miesięcznika „Builder”. W gali uczestniczyło liczne grono absolwentów i studentów kierunków architektura i budownictwo, członkowie Kapituł konkursowych oraz kadra kierownicza firm z branży budowlanej, które są partnerami strategicznymi programu „Builder for the Future”.

W konkursie dla młodych inżynierów w kategorii „Wyzwanie młodego inżyniera” wyróżnienie otrzymał absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji - mgr inż. Michał Terpiłowski za pracę „Żelbetowa konstrukcja budynku wysokościowego z uwzględnieniem dynamicznych oddziaływań wiatrowych”. Promotorem pracy był prof. dr hab. inż. Adam Stolarski.

W tym roku przeprowadzono także ranking wydziałów budownictwa „TOP10FORTHEFUTURE”. Ranking wydziałów został stworzony na podstawie aktywności władz oraz studentów danego wydziału w programie „Builder for the Future”, jak też innych własnych działań studentów w zakresie edukacji i promocji budownictwa w roku akademickim 2018/2019. W rankingu uczestniczyło 27 wydziałów na uczelniach publicznych.

Wydział Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT otrzymał wyróżnienie i znalazł się w pierwszej dziesiątce wydziałów, które prowadzą studia na kierunku „budownictwo”.

dr inż. Sławomir Pietrek
Zdjęcia: www.buildercorp.pl