Zachęcamy do udziału w II Akademickich Mistrzostwach Geoinformatycznych - GIS Challenge 2018., które odbędą się w dniach 16-18.05.2018 r. Organizatorami Wydarzenia są, podobnie jak w ubiegłym roku, Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Współorganizatorami są ośrodki akademickie i techniczne oraz stowarzyszenia, organizacje i firmy.

Główną ideą Wydarzenia jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności analitycznego myślenia w zakresie wykonywania analiz przestrzennych oraz rozwiązywania problemów programistycznych i bazodanowych związanych z wykorzystywaniem oprogramowania GIS i przetwarzaniem danych przestrzennych. GIS Challenge skierowany jest do osób posiadających status studenta, które w zespołach dwu- lub trzyosobowych będą rywalizować o miano najlepszej akademickiej drużyny w Polsce.

Poza rywalizacją, na uczestników GIS Challenge czekać będzie wiele innych atrakcji. Pierwszy dzień to aklimatyzacja oraz warsztaty z zakresu GIS. W drugim dniu Mistrzostw, po uroczystym otwarciu, odbędzie się wspólne rozwiązywanie przykładowych problemów, mające na celu zapoznanie zawodników z formą zadań analitycznych oraz integrację grupy w procesie poszukiwania i omówienia najlepszego rozwiązania. Po południu przewidziano zawody próbne. Dzień trzeci to rywalizacja zgłoszonych zespołów. Podobnie jak w roku ubiegłym planowane są dwa etapy: eliminacje, w których wystartują wszystkie przyjęte do udziału drużyny oraz finał - dla 10 najlepszych zespołów.

Pierwsza edycja Akademickich Mistrzostw Geoinformatycznych – GIS Challenge, która odbyła się w maju 2017 r. zgromadziła ok. 150 osób, w tym 97 studentów reprezentujących 16 uczelni wyższych z 10 miast oraz licznych przedstawicieli środowisk akademickich i biznesu. Organizatorzy GIS Challenge w tegorocznej edycji spodziewają się ok. 200 uczestników, w tym 120 studentów oraz 80 przedstawicieli nauki i gospodarki. Rejestracja uczestników (studentów) rozpoczęła się 15.01.2018 r. o godzinie 00:00 i potrwa do 16.03.2018 r., do godziny 23:59. Organizatorzy przewidują udział 40 Drużyn dwu- lub trzyosobowych. Szczegółowe informacje na temat przesyłania zgłoszeń oraz Regulaminu i Harmonogramu Wydarzenia dostępne są na stronie http://gischallenge.com/ oraz na profilu GIS Challenge na Facebooku (https://www.facebook.com/gischallenge).

Studentów WIG WAT chętnych do wzięcia udziału w tegorocznych Mistrzostwach GIS Challenge zapraszam do kontaktu: