W dniach 13-16.IX.2011 roku w Zakopanem odbyła się XXV Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu EKOMILITARIS pt. „Ochrona przed skutkami nadzwyczajnych zagrożeń”. Głównym organizatorem konferencji była Wojskowa Akademia Techniczna oraz Wojskowa Agencja Mieszkaniowa.

Przedmiotem konferencji były teoretyczne i praktyczne problemy związane z ochroną przed skutkami nadzwyczajnych zagrożeń ze szczególnym uwzględnieniem następujących zagadnień: modelowanie i optymalizacja systemów bezpieczeństwa, optoelektronika w monitoringu zagrożeń, zagrożenia chemiczne i biologiczne, zagrożenia występujące w procesie eksploatacji budynków, schrony i ukrycia dla celów ochrony ludności, infrastruktura krytyczna w sytuacjach kryzysowych. W XXV konferencji EKOMILITARIS wzięło udział około 230 osób z kraju i z zagranicy, reprezentujących ponad 20 uczelni oraz ośrodków naukowo-badawczych. Na podkreślenie zasługuje udział dużej grupy młodych pracowników naukowych Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji WAT. Konferencję zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Komendy Głównej PSP, Departamentu Infrastruktury MON, Straży Granicznej, Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, Zespołów Zarządców Nieruchomości z terenu całej Polski.