Mostech to program mobilności krajowej dla studentów i doktorantów polskich uczelni technicznych, umożliwiający odbycie części studiów poza uczelnią macierzystą. Program Mostech, działa na podstawie porozumienia zawartego we Wrocławiu 26.02.2005 r. przez uczelnie techniczne.

AKTUALNE WIADOMOŚCI O PROGRAMIE:

1. Rekrutacja do krajowego programu mobilności MOSTECH na semestr zimowy lub rok akademicki 2017/2018 rozpoczęła się 15 kwietnia i trwa do 15 maja. Zapraszamy na stronę z ofertą programu MOSTECH http://www.kaut.agh.edu.pl/mostech/ w celu zapoznania się z ofertami tego programu. Skorzystanie z oferty Programu MOSTECH jest możliwe nawet wtedy, gdy było się już uczestnikiem Programu Erasmus. Zasada oczywiście działa również w drugą stronę - udział w programie MOSTECH nie uniemożliwi wyjazdu „na Erasmusa”.

Uczestnicy Programu Mostech
• studenci 5 i 6 semestru studiów I-go stopnia;
• studenci 1, 2 i 3 semestru studiów II-go stopnia (o ile nie jest to ostatni semestr studiów);
• uczestników studiów III stopnia po pierwszym roku studiów.

Czas pobytu w wybranej uczelni:
• jeden semestr;
• dwa semestry pod warunkiem uzyskania zgody dziekana uczelni macierzystej na wyjazd na kolejny semestr.

Przykładowe uczelnie, na które można wyjechać:
• Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie;
• Politechnika Warszawska;
• Politechnika Wrocławska;
• Politechnika Krakowska;
• Politechnika Białostocka;
• Politechnika Gdańska.

Rekrutacja do Programu Mostech
• do 15 maja studenci przesyłają do Biura KAUT wnioski na semestr zimowy;
• do 30 listopada studenci przesyłają do Biura KAUT wnioski na semestr letni.

Więcej informacji o programie Mostech:
www.kaut.agh.edu.pl/mostech

Kontakt w sprawie programu Mostech w WAT:
Dział Organizacji Kształcenia:
mgr Natalia Pykacz
Budynek 100 pokój 88 tel. 261 839 760

pdf Program krajowego programu mobilności MOSTECH (718 KB)