Nie wahaj się - rekrutuj. Zajrzyj na stronę Internetowej Rejestracji Kandydatów i zapoznaj się z ofertą. Wszystkich zainteresowanych wyjazdem na Program, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym specjalnie dla Was, krótkim przewodnikiem po MOŚCIE. Przeczytacie w nim o najważniejszych zasadach rządzących Programem, dowiecie się dokąd i jak można wyjechać oraz poznacie odpowiedź na pytanie - dlaczego warto? Zachęcamy do lektury!

AKTUALNE WIADOMOŚCI O PROGRAMIE:

1. Rekrutacja do krajowego programu mobilności MOST na semestr zimowy lub rok akademicki 2017/2018 rozpoczęła się 15 kwietnia i trwa do 15 maja. Zapraszamy na stronę Internetowej Rejestracji Kandydatów programu MOST https://most.uka.uw.edu.pl w celu zapoznania się z ofertami  tego programu. Skorzystanie z oferty Programu MOST jest możliwe nawet wtedy, gdy było się już uczestnikiem Programu Erasmus. Zasada oczywiście działa również w drugą stronę - udział w programie MOST nie uniemożliwi wyjazdu „na Erasmusa”.

Most jest programem mobilności krajowej dla studentów i doktorantów, którego celem jest odbycie studiów przez semestr lub cały rok akademicki na jednym z niemal 30 najlepszych ośrodków akademickich w Polsce. W swoich ogólnych założeniach program MOST nawiązuje do europejskiego systemu kształcenia w ramach programu ERASMUS.

Uczestnicy Programu Most
• studenci, którzy ukończyli 2 semestr studiów I-go stopnia;
• studenci 2 i 3 semestru studiów II-go stopnia (o ile nie jest to ostatni semestr studiów);
• doktoranci po ukończeniu pierwszego roku studiów.

Czas pobytu w wybranej uczelni:
• jeden semestr;
• dwa semestry pod warunkiem uzyskania zgody dziekana uczelni macierzystej na wyjazd na kolejny semestr.

Przykładowe uczelnie, na które można wyjechać:
• Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie;
• Politechnika Gdańska;
• Uniwersytet Warszawski;
• Uniwersytet Jagielloński;
• Uniwersytet Gdański.

Rekrutacja do Programu MOST
• od 15 kwietnia do 15 maja (rekrutacja na semestr zimowy i cały rok akademicki);
• od 31 października do 30 listopada (rekrutacja na semestr letni)

Więcej o programie Most:
www.most.amu.edu.pl

Kontakt w sprawie programu Most w WAT:
Dział Organizacji Kształcenia
mgr Natalia Pykacz
Budynek 100 pokój 88 tel. 261 839 760

pdf Program krajowego programu mobilności MOST (945 KB)